ua en ru

ГПУ обрала щодо Ю.Тимошенко запобіжний захід – підписку про невиїзд

Автор: RBC.UA
Генеральна прокуратура України (ГПУ) обрала щодо лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко запобіжний захід - підписку про невиїзд. Про це вона заявила сьогодні після виходу з ГПУ, передає кореспондент РБК-Україна.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) обрала щодо лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко запобіжний захід - підписку про невиїзд. Про це вона заявила сьогодні після виходу з ГПУ, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я отримала постанову про притягнення як обвинуваченої, порушена кримінальна справа... я хотіла для чіткого розуміння зачитати вам один абзац: "Тимошенко Юлія Володимирівна, діючи умисно з особистих інтересів, вирішила одноосібно прийняти рішення щодо використання частини коштів, які надійшли від продажу квот на викиди парникових газів та мали цільове призначення, на покриття видатків держбюджету України з виплати пенсій", - заявила Ю.Тимошенко.

Мірою запобіжного заходу для неї обрано підписку про невиїзд. Вона також наголосила, що таким чином, на її думку Президент України Віктор Янукович розправляється зі своїм головним конкурентом.

Вона також зазначила, що очікує на подальше запрошення на допити до ГПУ.

На питання, чи боїться вона ув'язнення, вона наголосила, що нічого не боїться: "Я нічого не боюся - від мене не дочекаються страху.

Я буду в Україні і кожного разу приходитиму на допити, тому що мені немає від чого ховатися". Вона також додала, що всі кошти отримані від продажу квот за Кіотським протоколом, знаходяться на рахунках Мінекології та природних ресурсів.

Вона також повідомила, що зараз має намір провідати депутатів своєї фракції, які постраждали внаслідок інциденту в парламенті.

Нагадаємо, 15 грудня ГПУ порушила кримінальну справу проти Ю.Тимошенко за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади і службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків). ГПУ висунула обвинувачення за зловживання коштами від продажу квот за Кіотським протоколом.

Головне слідче управління Генеральної прокуратури України також прийняло рішення обрати запобіжним заходом для Ю.Тимошенко підписку про невиїзд.

Відзначимо, 3 грудня прес-служба ГПУ повідомляла, що слідство у справі, у рамках якої була допитана Ю.Тимошенко, встановлено, що цільові кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, що передбачалися вказаним протоколом, тобто не за цільовим призначенням. "Заяви Ю.Тимошенко про те, що зазначені кошти знаходяться на спеціальних депозитних рахунках, не відповідають дійсності", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 2 грудня Ю.Тимошенко допитали в Головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури України в якості свідка з приводу нецільового використання коштів від продажу квот у рамках Кіотського протоколу. За словами Ю.Тимошенко, вона показала і довела слідчому, що всі гроші знаходяться на спеціальних рахунках Мінекології та природокористування. За її словами, мова йде про 320 млн євро.

Слідчі ГПУ зафіксували в протоколі допиту Ю.Тимошенко її заяву з приводу незаконного перерахування 500 млн грн. "Мова йде про перерахунок на приватні рахунки сина Миколи Азарова 150 млн грн і про перерахування на рахунки приватних компаній першого віце-прем'єра Андрія Клюєва та голови Донецької ОДА Анатолія Близнюка 370 млн грн. Ці дані я надала ГПУ за результатами журналістських розслідувань із наданням документів, які це підтверджують ", - наголосила Ю.Тимошенко.

Відзначимо, 30 листопада ц.р. екс-віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова викликали до ГПУ щодо незаконного використання коштів у рамках Кіотського протоколу. "Я можу з упевненістю сказати, і саме про це говорив на допиті в ГПУ, що під час діяльності Кабміну Ю.Тимошенко не було жодного випадку, коли кошти, що надходять за Кіотським протоколом і які зберігаються на спеціальному рахунку, не використовувалися за призначенням" , - зазначив О.Турчинов.

А 27 жовтня ц.р. Контрольно-ревізійне управління (КРУ) виявило порушення на суму 1,16 млн грн при використанні коштів, отриманих у 2009 р. від продажу частин встановленої кількості викидів парникових газів, передбачених Кіотським протоколом.

"Зазначене порушення виникло внаслідок видання урядом розпорядження від 9 вересня 2009 р. № 1049, яким змінено цільове призначення коштів спецфонду держбюджету, неефективного та непрофесійного управління коштами єдиного казначейського рахунку з боку уряду і Мінфіну", - заявив тоді директор Департаменту інспектування органів державної влади КРУ Ігор Нікола.

Нагадаємо, 22 квітня ц.р. Президент України Віктор Янукович звинуватив уряд Ю.Тимошенко у нецільовому використанні коштів, виділених України за Кіотським угодою. Він припустив, що кошти, отримані України за Кіотським протоколом, використані не за призначенням. "Вони розкрадені. І нас ще ця ганьба чекає", - сказав В. Янукович. ГПУ 28 квітня 2010 порушила кримінальну справу щодо службових осіб Кабінету міністрів України за фактами порушень за ч. 2 ст. 210 Кримінального кодексу України (ККУ) та ч. 2 ст. 364 ККУ.

Як повідомлялося, в березні 2009 р. Україна домовилася про продаж Японії 30 млн одиниць встановленої кількості викидів парникових газів. У квітні 2009 р. екс-прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила про залучення України 3 млрд грн від цього продажу.