Ю.Хіврич: В Україні до опалювального сезону готові понад 99% котелень

В Україні до опалювального сезону готові понад 99%  котелень. Про це на брифінгу повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства (ЖКГ) Юрій Хіврич, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні до опалювального сезону готові понад 99%  котелень. Про це на брифінгу повідомив міністр з питань житлово-комунального господарства (ЖКГ) Юрій Хіврич, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми не бачимо ніяких труднощів у підготовці котелень", - сказав він. За його словами, на 99% готові водопровідні мережі, майже на 100% готові каналізаційні мережі. Мазуту заготовлено на 60%, вугілля - на 89%.

 Міністр повідомив, що готові майже всі об'єкти соціальної сфери. "На 100% готові школи, дитячі садки, і на 15 вересня є лише чотири лікарні, які не закінчили роботу", - сказав він. За словами міністра, з 27 вересня починається опресовування мереж і холодна їх прокрутка. "На 1 жовтня всі котельні, всі будинки, всі школи, дитячі садки, лікарні повинні бути готові до початку опалювальному сезону", - сказав Ю.Хіврич.

 Керівники підприємств теплопостачання можуть бути звільнені з їх посад за борги за енергоносії. "Було поставлено питання про відсторонення керівників, у яких розрахунки менше 50%", - відзначив він.

 За словами міністра ЖКГ, до опалювального сезону з виданням паспортів готовності станом на 15 вересня до зими в Україні підготовлено 99% будинків від плану. Завершені роботи з комплексної підготовки житлового фонду в Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Київській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Черкаській і Чернівецькій обл. Найбільші проблеми з підготовкою до зими в м. Києві (не підготовлено 6,26% будинків, 659 шт.). У м. Севастополі не підготовлено 126 житлових будинків (3,68%). Всього по Україні до зими готові 213 тис. 438 будинків, в т.ч. 186,28 тис. будинків комунальної власності.

 Раніше міністр заявляв, що опалювальний сезон на об'єктах соцсфери може початися 1 жовтня. За словами міністра, за розрахунками медиків, в Україні можливе значне похолодання на початку жовтня, яке може привести до різкого збільшення кількості захворювань грипом.

Відзначимо, заборгованість підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) (без АЕК «Київенерго») станом на 13 вересня ц.р. за спожитий в 2008-2010 рр. природний газ складала 4,68 млрд грн. Станом на 13 вересня ц.р. підприємства ТКЕ всього на 79% розрахувалися з ДК «Газ України» за природний газ, спожитий протягом опалювального сезону 2009-2010 рр. Заборгованість за цей період перевищує 2,1 млрд грн. Незадовільним також залишається стан розрахунків за опалювальний сезон 2008-2009 рр. (з 1 жовтня 2008 р.) - 79%. Борг підприємств ТКЕ за цей період перевищує 1,9 млрд грн.

 Нагадаємо, 22 липня прем'єр-міністр України Микола Азаров в ході наради з питань підготовки до опалювального сезону і погашення заборгованості з зарплати повідомив, що підприємства ТКЕ повинні погасити борги за спожитий газ перед ДК «Газ України» до кінця 2010 р.

 Як повідомляли раніше в ДК «Газ України», підприємство укладатиме договори з підприємствами ТКЕ на постачання природним газом у новому опалювальному сезоні 2010-2011 рр. за умови їх повних розрахунків за природний газ, спожитий з 01.10.2009 р.

 За наявності у підприємств ТКЕ заборгованості за природний газ, спожитий з 01.10.2009 р., ДК "Газ України" не бачить законних підстав для укладення з боржниками договорів на постачання природним газом в новому опалювальному сезоні 2010-2011 рр. Компанія не виділятиме таким підприємствам планових об'ємів природного газу на початок опалювального сезону.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся