Україні необхідні гарантії РФ щодо об'ємів транзиту газу до Європи на 10-20 років

Середа 23 червня 2010 21:16
Автор: RBC.UA
Україні необхідні гарантії Росії щодо об'ємів транзиту російського газу до Європи на 10-20 років. Про це заявив сьогодні міністр палива і енергетики України Юрій Бойко в Брюсселі після двосторонньої зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером на брифінгу, що транслювався в прямому ефірі.

Україні необхідні гарантії Росії щодо об'ємів транзиту російського газу до Європи на 10-20 років. Про це заявив сьогодні міністр палива і енергетики України Юрій Бойко в Брюсселі після двосторонньої зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером на брифінгу, що транслювався в прямому ефірі.

"Я думаю, у нас є тільки одне питання на порядку денному переговорів - це гарантії об'ємів газу на десять-двадцять років. Це питання повинне бути вирішене, і після цього у нас буде ясна ситуація і розуміння, у тому числі і з нашими європейськими партнерами", - сказав міністр.

 Глава Мінпаливенерго відкинув можливість чергової газової кризи між Україною і РФ. "Між нами і нашими партнерами - "Газпромом" зрозуміла ситуація: ми платимо їм за газ день в день, вони платять нам за транзит також акуратно, в дату, вказану в контрактах. Рішення ясні, без політики, економічно взаємовигідні", - пояснив він.

 Напередодні представник Єврокомісії з питань енергетики Марлен Гольцнер заявила, що європейська комісія вивчає можливості отримання додаткових об'ємів російського газу через територію України в результаті ситуації, що склалася, з Білоруссю. За її словами, російська сторона проінформувала про можливість України збільшувати об'єми постачань російського газу в країни ЄС у випадку, якщо Білорусь дійсно відбиратиме з трубопроводу газ, призначений виключно для транспортування в ЄС.

 Як повідомлялося, сьогодні білоруський віце-прем'єр Володимир Семашко заявив, що Білорусь вимагає від "Газпрому" погасити борг за транзит газу через свою територію до 24 червня 2010 р. Інакше Мінськ загрожує припинити транзит російських вуглеводнів до Європи. В.Семашко повідомив, що Білорусь погасила борг перед ВАТ "Газпром" на суму 187 млн дол.

 Нагадаємо, "Газпром" в понеділок з 09:00 за київським часу ввів режим обмеження постачань газу до Білорусі на 15% з подальшим збільшенням до 85%. Це відбулося після того, як мінська влада не виконала умови п'ятиденного ультиматуму про погашення заборгованості, що накопичилася, за постачання газу. Газовий холдинг 16 червня 2010 р. офіційно попередив "Бєлтрансгаз" і уряд Білорусі про обмеження постачань газу у разі непогашення боргів до 21 червня 2010 р.

 Варто також відзначити, що Україна за 5 місяців 2010 р. збільшила транзит природного газу по своїй території відносно аналогічного періоду 2009 р. на 32,13% - до 70 млрд 466,34 млн куб. м. Об'єм транзиту природного газу по території України в травні 2010 р. збільшився на 3,89% відносно аналогічного періоду 2009 р. і склав 9 млрд 974,79 млн куб.м. У травні 2010 р. транспортування природного газу через територію України складало 7 млрд 781,62 млн куб. м (з них в країни Західної Європи - 7 млрд 608,67 млн куб. м, в країни СНД - 172,95 млн куб. м), що в аналогічному періоді 2009 р. складало 7 млрд 608,67 млн куб. м (країни Західної Європи - 7 млрд 546,97 млн куб. м, країни СНД - 151,42 млн куб. м).

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся