ru ua

Ю.Бойко: Участь України у спільних проектах в ПЕК відбуватиметься на паритетних засадах

Автор: RBC.UA
Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявляє, що українська сторона в переговорах у паливно-енергетичній сфері буде дотримуватися чіткої позиції, за якою співпраця з партнерами відбуватиметься виключно на паритетних засадах з урахуванням стратегічних інтересів України. Відповідну заяву міністра поширила сьогодні прес-служба відомства.

Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявляє, що українська сторона в переговорах у паливно-енергетичній сфері буде дотримуватися чіткої позиції, за якою співпраця з партнерами відбуватиметься виключно на паритетних засадах з урахуванням стратегічних інтересів України. Відповідну заяву міністра поширила сьогодні прес-служба відомства.

"Я вважаю, що всі проекти, які ми сьогодні з нашими партнерами обговорюємо і реалізовуємо, повинні приносити користь нашій країні. Ми чітко виконуємо директиви нашого Президента, дотримуючись принципів паритетної участі України у співпраці з партнерами. Наша присутність у спільних проектах можлива тільки тоді, коли буде відбуватися виключно із врахуванням національних інтересів", - сказав Ю.Бойко.

Як повідомлялося, 30 квітня ц.р. за підсумками російсько-українських переговорів у Сочі голова уряду РФ В.Путін запропонував об'єднати "Газпром" і НАК "Нафтогаз України". Тоді ж глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що об'єднання двох компаній буде збудовано на основі обміну активами "по всьому газовому ланцюжку" від геологорозвідки до розподілу кінцевим споживачам.

28 травня ц.р. О.Міллер і Ю.Бойко обговорили в Москві можливість створення спільного підприємства (СП) ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" на паритетних началах. На зустрічі обговорювалися питання, пов'язані з опрацьовуванням пропозиції про об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України". Сторони погодилися, що цей процес може бути поетапним. "Першим кроком може стати створення спільного підприємства двох компаній на паритетних началах - 50 на 50. Зараз необхідно визначитися з переліком активів, які могли б бути внесені до спільного підприємства кожній із сторін", - зазначив за підсумками зустрічі О.Міллер.

Відзначимо, 18 травня віце-прем'єр РФ Ігор Сечин заявив, що одним з варіантів співпраці "Газпрому" і "Нафтогазу України" є можливість створення спільного підприємства з подальшою інтеграцією на другому етапі.

І.Сечин відзначив, що для "Газпрому" ринок України дуже цікавий, додавши, що економіка України швидко розвивається. "Газпром", за словами віце-прем'єра, зацікавлений в роботі на внутрішньому ринку республіки. Мета "Нафтогазу України" - стабілізація постачань газу на внутрішній ринок.

Наступного дня спікер МЗС України повідомив на брифінгу, що не виключається створення спільного підприємства на базі "Нафтогазу України" і "Газпрому". А начальник інформаційного департаменту МЗС України Олег Волошин заявив, що Україна не відмовляється від ідеї об'єднання «Газпрому» і «Нафтогазу». О.Волошин відзначив, що українська сторона вивчатиме це питання і шукатиме різні моделі співпраці в цій сфері. «Ми не відмовляємося в принципі від цієї ідеї. Вона цікава, вона, можливо, перспективна. Але поки у нас не буде переконання в тому, що це дійсно на 100% відповідає нашим інтересам, то ми не говоритимемо про це. Адже поглинання не в наших інтересах», - сказав він.

Нагадаємо, 17-18 травня ц.р. в Києві перебував із візитом президент Росії Дмитро Медведєв, до складу делегації входив і голова "Газпрому" Олексій Міллер. За однією з версій, оприлюднених українськими ЗМІ, під час цього візиту планувалося підписати угоду про об'єднання енергоконцернів двох держав. Цього, проте, в Києві не відбулося. В той же час Д.Медведєв заявив 18 травня, що "Газпром" і НАК "Нафтогаз" продовжать діалог щодо об'єднання, але у будь-якому випадку Росія не відмовиться від будівництва обхідних газових трубопроводів.