ua en ru

Ю.Бойко: Україна до 2030 р. планує збільшити потужність АЕС до 29,5 млн КВт

Автор: RBC.UA
Україна до 2030 р. планує збільшити потужність АЕС до 29,5 млн КВт. Про це заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко, повідомляє прес-служба Мінпаливенерго України.

Україна до 2030 р. планує збільшити потужність АЕС до 29,5 млн КВт. Про це заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко, повідомляє прес-служба Мінпаливенерго України.

"Грунтуючись на положеннях Енергетичної стратегії України на період до 2030 р., схваленої урядом України в 2006 р., передбачається, що до 2030 р. виробництво атомної електроенергії буде збільшено майже в 2,5 разу, а встановлені потужності атомних станцій до 29,5 млн КВт", - відзначив міністр.

Першочерговим завданнями на даний момент, за словами Ю.Бойко, є будівництво і введення в експлуатацію до кінця 2016 р. двох нових енергоблоків потужністю 2 млн КВт на Хмельницькій АЕС.

Окрім цього, пріоритетним для України є проведення робіт з розвитку ядерно-паливного комплексу щодо розробки покладів уранової руди.

"Реалізація цього напряму в енергетиці дозволить створити додатковий ресурс для підвищення рівня енергетичної безпеки і відповідної зміни енергетичного балансу не тільки нашої країни. Сьогодні видобуток уранової руди здійснюється в об'ємі 30% від потреби АЕС України. Планується до 2015 р. забезпечення ураном всіх діючих енергоблоків АЕС, а в період до 2030 р. - збільшення виробництва урану до 6,4 тис. т на рік", - відзначив Ю.Бойко.

Також міністр планує підписати кредитну угоду з Російською Федерацією (РФ) для будівництва ІІІ і ІV енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС) до кінця 2010 р., повідомила сьогодні заступник міністра палива та енергетики Наталя Шумкова.

"Ми ще знаходимося на стадії взаємодії міністерств фінансів України і Росії з визначення формату такої угоди: чи це буде комерційний кредит, кредит Національного банку, чи бюджетні кошти Росії. Ми ставимо перед собою за мету, що кредитна угода має бути підписана до кінця року, але є ще інший бік: на сьогодні російська сторона не надала нам інформацію про формат кредиту, - наголосила Н.Шумкова і додала, що поки не визначені основні умови кредитної угоди.

Нагадаємо, 26 червня Державний комітет ядерного регулювання України заявив, що вважає небезпечною добудову III і IV блоків ХАЕС. Оскільки, залишки будівельних конструкцій не були законсервовані після оголошення мораторію на будівництво АЕС в Україні, арматура проржавіла, приміщення нижче нульової позначки залиті водою. Крім того, змінилися будівельні норми для таких об'єктів в усьому світі.

Відзначимо, напередодні президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський заявив, що добудовувати будуть саме ІІІ і ІV блоки ХАЕС, оскільки результати дослідження будівельних конструкцій під енергоблоки, що залишилися з радянських часів, свідчать про те, що вони надійні і гарантовано можуть простояти 45 років.

Раніше, 24 червня, Ю.Недашковський повідомляв, що проект добудови ІІІ і ІV енергоблоків ХАЕС пройде експертизу повної відповідності нормам і стандартам України з ядерної безпеки.

Як повідомлялося, 16 червня НАЕК "Енергоатом" спростувала інформацію про те, що компанія нібито отримала кредит на добудову двох енергоблоків ХАЕС.

Нагадаємо, 9 червня ц.р. Ю.Бойко і гендиректор держкорпорації "Росатом" Сергій Кірієнко підписали угоду про співпрацю в будівництві ІІІ і ІV енергоблоків ХАЕС.

Документ передбачає забезпечення російською стороною об'ємів фінансування, необхідних для проектування будівництва і введення в експлуатацію третього і четвертого енергоблоків ХАЕС, в т.ч. для оплати послуг і товарів, які поставляються з РФ до України, або купуються в Україні за умови часткового співфінансування українською стороною. За словами С.Кірієнка, це довгостроковий контракт, який фінансуватиметься за рахунок кредитів російських банків. У свою чергу, Ю.Недашковський уточнив, що кредитна угода на добудову двох енергоблоків буде підписана окремо. За словами Ю.Бойка, в України буде можливість погасити кредити, залучені на добудову двох енергоблоків за рахунок продажу електроенергії.

У "Росатомі" будівництво оцінюють в 5-6 млрд дол. Раніше добудову енергоблоків оцінювали в 30 млрд 649,6 млн грн. Вартість розраховувалася з урахуванням рівня цін станом на 1 січня 2009 р.