ua en ru

Ю.Бойко: Дефіцит фінансового плану "Нафтогаза" на кінець 2010 р. становитиме 1%

Автор: RBC.UA
Дефіцит фінансового плану НАК "Нафтогаз України" на кінець 2010 р. становитиме 1% ВВП. Про це заявив сьогодні на розширеному засіданні Кабміну міністр палива та енергетики України Юрій Бойко.

Дефіцит фінансового плану НАК "Нафтогаз України" на кінець 2010 р. становитиме 1% ВВП. Про це заявив сьогодні на розширеному засіданні Кабміну міністр палива та енергетики України Юрій Бойко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Враховуючи ті заходи, які останнім часом прийняті компанією, - зменшення видатків, збільшення дохідної частини, - ми виходимо з мінімальним дефіцитом, який відображений у фінансовому плані, - це 1% ВВП", - заявив Ю.Бойко.

Також він повідомив, що у першому півріччі 2010 р. на 40% збільшився обсяг транзиту газу через територію України.

Нагадаємо, 14 червня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що фінансовий план НАК "Нафтогаз України" передбачає закінчення 2010 р. компанією з дефіцитом бюджету в 10 млрд грн. Прем'єр зазначив, що такий фінансовий план "вже зверстаний".

Він нагадав також, що дефіцит бюджету "Нафтогазу" за станом на початок 2010 р. був близько 40 млрд грн, і пообіцяв, що уряд зробить все, щоб в 2011 р. компанія приносила прибуток.

Раніше, 9 червня ц.р. Президент України Віктор Янукович на зустрічі з заступником директора Європейського департаменту МВФ Полом Томсеном і керівником місії МВФ в Україні Атанасісом Арванітіс заявив, що остаточний фінансовий план НАК "Нафтогаз України" буде прийнято у червні ц.р. Президент також висловив упевненість, що після цього НАК зможе почати погашати борги.

Відзначимо, в програмі економічних реформ України на 2010-2014 рр.. передбачається завершити реструктуризацію НАК «Нафтогаз України» до кінця 2014 р.

Зокрема, програма передбачає виділення «Укртрансгазу» зі складу НАК у окрему державну компанію. Планується також до 2013 р. розпочати модернізацію газотранспортної мережі; припинити субсидування споживачів до 2014 р.; а також збільшити до 2014 р. видобуток нафти і газового конденсату до 4,7 млн т на рік, газу - до 23 млрд куб. м на рік.

Нагадаємо, що глава ВАТ «Газпром» Олексій Міллер і міністр палива та енергетики України Юрій Бойко наприкінці травня поточного року обговорили можливість створення спільного підприємства (СП) "Газпрому" і НАК «Нафтогаз України» на паритетних засадах. Раніше речник МЗС України також повідомив на брифінгу, що не виключається створення спільного підприємства на базі «Нафтогазу» і «Газпрому». А начальник інформаційного департаменту МЗС України Олег Волошин заявив, що Україна не відмовляється від ідеї об'єднання «Газпрому» і «Нафтогазу».