Японський індекс Nikkei знизився на 1,07%

Фондові торги в Японії 24 серпня 2011 р. завершилися пониженням індексу Nikkei на 1,07% на тлі дій рейтингового агентства Moody's, який знизив суверенний кредитний рейтинг Японії до рівня Аа3.

Фондові торги в Японії 24 серпня 2011 р. завершилися пониженням індексу Nikkei на 1,07% на тлі дій рейтингового агентства Moody's, який знизив суверенний кредитний рейтинг Японії до рівня Аа3. Відзначаючи причини зниження, аналітики агентства послалися на великий бюджетний дефіцит і зростаючий з 2009 р. суверенний борг країни.

За підсумками торгів 24 серпня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 93,40 пункту (-1,07%) і склав 8639,61 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня знизився на 0,23 ієни і склав на закритті торгів 76,57 ієни/дол.

Індекс Nikkei завершив сесію в "мінусі", навіть незважаючи на те, що торги проходили на сприятливому зовнішньому фоні. Фондові торги в США 23 серпня 2011 р. завершилися підвищенням провідних індексів в діапазоні 3-4,3%.

У складі індексу Nikkei спадну динаміку котирувань продемонстрували більшість компаній. Папери виробника шин Bridgestone знизилися в ціні на 1,17%, виробника фототехніки Canon - на 0,83%, виробника промислових роботів Fanuc - на 1,1%, рітейлера Fast Retailing - на 1,77%.

Відзначимо, ринок слабо відреагував на новини від уряду Японії, який на тлі зміцнення ієни оприлюднив програму допомоги економіці країни обсягом 100 млрд дол. Програма, підготовлена ​​Міністерством фінансів країни, розрахована на один рік і передбачає конвертацію японськими компаніями своїх коштів в ієнах у валюту інших держав і наступну покупку закордонних активів.

В цілому, як відзначають експерти, основні очікування інвесторів пов'язані, швидше, не з діями японської влади, а з ситуацією в США, де наприкінці тижня відбудеться виступ глави Федеральної резервної системи (ФРС) Бена Бернанке. Ринок чекає від ФРС конкретних кроків та подальших заходів по стимулюванню економіки незважаючи на те, що американський Центробанк на початку місяця пообіцяв утримувати мінімальну облікову ставку протягом як мінімум двох років.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 23 серпня 2011 р. завершилися підвищенням індексу Nikkei на 1,18%. Слідом за ринками акцій США позитив поширився і на країну висхідного сонця за рахунок оптимістичного настрою інвесторів, які чекають макроекономічних новин ближче до кінця тижня.

За підсумками торгів 22 серпня індекс Nikkei на закритті знизився на 1,04%, продемонструвавши п'ятимісячний мінімум.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top