Японський індекс Nikkei за результатами торгів виріс на 1,54%

Фондові торги в Японії 25 серпня ц. р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,54%. Інвестори були налаштовані позитивно після публікації макроекономічних даних в США.

Фондові торги в Японії 25 серпня ц. р. завершилися зростанням індексу Nikkei на 1,54%. Інвестори були налаштовані позитивно після публікації макроекономічних даних в США. Крім того, оптимізму на ринок додало ослаблення ієни по відношенню до долара, що позитивно позначилося на котируваннях ряду секторів.

За підсумками торгів 25 серпня 2011 р. індекс Nikkei підвищився на 132,75 пункту (+1,54%) і склав 8772,36 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня підвищився на 0,3 ієн і склав на закритті торгів 76,87 ієни/дол.

Нагадаємо, напередодні Міністерство торгівлі США опублікувало доповідь щодо обсягу замовлень на товари тривалого користування в липні 2011 р., що визначив хід торгового дня. В порівнянні з попереднім місяцем показник виріс на 4%. Результати значно перевершили прогнози аналітиків, які чекали, що цей показник в місячному численні виросте на 2%.

На цьому фоні фінансовий сектор Японії, який постраждав напередодні після рішення рейтингового агентства Moody's знизити суверенний кредитний рейтинг країни до рівня Аа3, продемонстрував скромне зростання. Вартість акцій найбільшого японського банку Mitsubishi UFJ і одного з його основних конкурентів Sumitomo Mitsui збільшилася на 0,3%, тоді як акції Mizuho піднялися в ціні на 0,9%.

Крім того, позитивною новиною для японського ринку акцій стало ослаблення державної валюти по відношенню до долара. Головним чином на неї відреагували автомобілебудівні концерни країни. Зокрема, акції Nissan Motor підскочили в ціні на 7%, а його конкурентів Honda Motor і Mitsubishi Motors - на 5,4% і 3,2% відповідно. Папери найбільшої в світі компанії з виробництва автомобілів Toyota Motor подорожчали на 1,7%.

Значним зростанням в ході сесії наголосилися і представники сировинного сектору. Котирування ведучих нафтодобувних компаній Inpex і JX Holdings підвищилися на 3,3% і 2,9% відповідно. Представникам металургійного сектору також вдалося досягти успіхів за підсумками торгового дня: акції Nippon Steel і JFE Holdings подорожчали на 2,3%.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 24 серпня 2011 р. завершилися пониженням індексу Nikkei на 1,07% на тлі дій рейтингового агентства Moody's, який знизив суверенний кредитний рейтинг Японії до рівня Аа3. Відзначаючи причини зниження, аналітики агентства послалися на великий бюджетний дефіцит і зростаючий з 2009 р. суверенний борг країни. За підсумками торгів індекс Nikkei знизився на 93,40 пункту (-1,07%) і склав 8639,61 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня знизився на 0,23 ієни і склав на закритті торгів 76,57 ієни/дол.

Індекс Nikkei завершив сесію в "мінусі", навіть незважаючи на те, що торги проходили на сприятливому зовнішньому фоні. Фондові торги в США 23 серпня 2011 р. завершилися підвищенням провідних індексів в діапазоні 3-4,3%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top