Японський фондовий ринок закрився зростанням індексу Nikkei майже на 2%

Фондові торги в Японії завершилися 4 листопада 2011 р. зростанням індексу Nikkei на 1,9% після упевненого зростання європейських і американських індексів на тлі подій в Греції.

Фондові торги в Японії завершилися 4 листопада 2011 р. зростанням індексу Nikkei на 1,9% після упевненого зростання європейських і американських індексів на тлі подій в Греції. Напередодні увечері прем'єр греції Георгіос Папандреу заявив, що готовий відмовитися від ризикованого наміру вирішувати долю країни народним голосуванням, а також погодився на заклики опозиції і членів власної партії до формування уряду національної єдності.

Раніше новина про грецький референдум викликала паніку на світових фінансових ринках і роздратування у партнерів Греції з єврозони. Лідери Франції і Німеччини фактично поставили Афінам ультиматум: якщо нова програма допомоги буде відхилена на референдумі, це призведе до вигнання Греції з єврозони.

Позитиву світових бірж додало несподіване рішення Європейського центробанку (ЄЦБ) знизити облікову ставку з 1,50% до 1,25% у метою стимулювання економіки єврозони, яка, за словами нового глави ЄЦБ Маріо Драгі, рухається в напрямку "м'якої рецесії".

Одним з лідерів зростання став автомобільний сектор: акції Toyota Motor подорожчали на 1,9%, Honda - на 4,1%, Nissan - на 4,9%. Компанія Nissan Motor 2 листопада підвищила прогноз чистого прибутку за поточний фінансовий рік (завершиться в березні 2012 р.) до 290 млрд ієн (3,7 млрд дол.) - раніше компанія чекала заробити 270 млрд ієн.

Аутсайдером сесії виступила корпорація Sony, чиї папери впали майже на 8%. Виробник телевізорів, комп'ютерів та ігрових приставок повідомив, що знову отримає річні збитки - за підсумками четвертого фінансового року поспіль. Sony прогнозує чистий збиток за підсумками 2011-2012 фінроку в 90 млрд ієн (1,1 млрд дол.), тоді як раніше компанія сподівалася отримати прибуток в 60 млрд ієн.

Акції оператора атомних електростанцій Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) подешевшали за підсумками сесії на 0,7%, після того як Міністерство торгівлі Японії заявило, що компанія може отримати чистий збиток за 2011-2012 фінансовий рік у розмірі 576 млрд ієн (7,4 млрд дол.) через ліквідацію наслідків ядерної кризи на АЕС в Фукусімі. Вже після закриття торгів TEPCO повідомила, що чекає чистий збиток за підсумками фінансового року на 600 млрд ієн.

За підсумками торговельної сесії 4 листопада 2011 р. індекс Nikkei підвищився на 160,98 пункту (+1,9%) і склав 8801,40 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього дня практично не змінився і складав на закритті торгів 78 ієни/дол.

Нагадаємо, 3 листопада ц.р. фондові торги в Японії сьогодні не проводилися у зв'язку з національним святом.

Фондові торги в Японії 2 листопада 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 2% на тлі новин з Європи, зокрема, звістки про намір прем'єр-міністра Греції Папандреу провести референдум з питання про економічні і фінансові умови в рамках нової програми допомоги Афінам з боку Євросоюзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ). За підсумками дня індекс Nikkei знизився на 2,21% і склав 8640,42 пункту. Курс долара до ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня практично не змінився і склав на закритті торгів 78,11 ієни/дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top