ua en ru

Японські прикордонники водометами захищають спірні острови (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Японські морські прикордонні служби водометами відігнали цілу флотилію тайваньських риболовецьких суден, що наблизилася до архіпелагу Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао), через який сперечаються Японія і Китай.

Японські морські прикордонні служби водометами відігнали цілу флотилію тайваньських риболовецьких суден, що наблизилася до архіпелагу Сенкаку (китайська назва Дяоюйдао), через який сперечаються Японія і Китай.

Як з'ясувалося, отримати острови хоче і Тайвань, який де-факто незалежний від КНР.

Читайте також: Суперечка з КНР може нашкодити японській економіці, - Нода

Ескадра суден, що складається з 40 риболовецьких і восьми сторожових кораблів, спробувала підібратися до Уоцурідзіме - найбільшого острову архіпелагу. На бортах кораблів були вивішені плакати "Дяоюйдао належить Тайваню". Японські берегові служби стали обстрілювати тайваньські кораблі з водометів, на що тайваньські судна відповіли таким самим обстрілом. Після цього велика частина тайваньських суден покинула місце зіткнення.

Днем раніше біля островів Сенкаку були помічені судна, що належать КНР. Недалеко від спірних островів курсуватиме шість китайських суден, серед них - розвідувальні кораблі "Хайдзянь 46" і "Хайдзянь 66".

Читайте також: Кораблі ВМФ Китаю увійшли в акваторію спірних з Японією островів

Деякий час тому китайські сторожові судна вже вторгалися в територіальні води Японії: вперше кораблі були помічені неподалік Сенкаку 17 вересня. З тих пір японська берегова охорона регулярно передає повідомлення про кораблі КНР, що курсують в районі островів.

Відзначимо, через територіальну суперечку був перенесений день святкування 40-річчя встановлення дипломатичних відносин. Деякі китайські фірми вже відмовилися співпрацювати з японськими компаніями, а працівники дилерського центру Audi в КНР дружно сфотографувалися під плакатом "Треба вбити всіх японців, навіть якщо в Китаї потім не буде рости трава".

Читайте також: Японія вимагатиме у Китаю компенсації збитків за антияпонські заворушення в Пекіні

Нагадаємо, антияпонські виступи в Китаї почалися після того, як 11 вересня 2012 р. Японія націоналізувала території спірних островів Сенкаку (китайська назва - Дяоюйдао) шляхом викупу у приватних власників. Подібний крок викликав масові безлади в Китаї, в ході яких протестуючі вигукували антияпонські гасла, палили японські прапори, здійснювали спроби нападу на японські дипмісії, магазини і ресторани.

КНР наполягає на тому, що острови Сенкаку (китайська назва - Дяоюйдао) увійшли до складу китайської держави в кінці XIV ст., Однак контроль над ними був втрачений після підписання з Японією в 1895 р. Сімоносекского мирного договору (китайська назва - Договір Магуань).

Правляча Комуністична партія Китаю дозволила жителям висловити свій гнів на вулицях, після того як Японія вирішила придбати територію спірних островів в Східно-Китайському морі. Пекін назвав дане рішення серйозним порушенням свого суверенітету.

У ході протестної акції 18 вересня ц.р. у посольства Японії в Пекіні демонстранти напали на автомобіль посла США в КНР Гері Локка, що прямував в американську дипмісію, розташовану неподалік від японської. Машина посла отримала незначні пошкодження, сам дипломат не постраждав.

Раніше Китай заявив, що готує превентивний удар по економіці Японії.

Відносини між двома найбільшими економіками помітно погіршилися через це територіальне питання.