Японські фондові торги закінчилися зниженням індексу Nikkei на 1,37%

Понеділок 09 липня 2012 10:19
Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 9 липня 2012 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,37%. При цьому біржовий індикатор знову опустився нижче за психологічно комфортну позначку в 9000 пунктів на тлі занепокоєнь інвесторів щодо перспектив зростання світової економіки.

Фондові торги в Японії 9 липня 2012 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,37%. При цьому біржовий індикатор знову опустився нижче за психологічно комфортну позначку в 9000 пунктів на тлі занепокоєнь інвесторів щодо перспектив зростання світової економіки. Негатив зумовила макроекономічна статистика, оприлюднена в США, КНР і Японії.

Трейдерів розчарували дані по рівню безробіття в США в червні 2012 р.: попри те, що показник не змінився порівняно з показником попереднього місяця і склав 8,2%, кількість робочих місць у несільськогосподарських галузях економіки країни в червні 2012 р. порівняно з попереднім місяцем зросла на 80 тис., що виявилося гірше за прогнози аналітиків, які чекали приросту на 90 тис. місць (за даними Reuters).

На цьому тлі експерти знову заговорили про те, що Федеральній резервній системі США доведеться піти на третій раунд кількісного пом'якшення в рамках підтримки економічного зростання.

Зростання споживчих цін у КНР в червні 2012 р. сповільнилося до 2,2% в річному обрахунку проти 3-відсоткового зростання, яке спостерігалося в травні ц.р., що підігріло хвилю чуток про сповільнення зростання економіки Піднебесної. Одночасно оприлюднена в КНР статистика дала шанс сподіватися на чергові заходи стимулювання економіки країни з боку Центробанку.

Котирування виробника промислового устаткування Komatsu Ltd. знизилися на 3,5% на тлі ймовірного зниження замовлень на продукцію. Одночасно аналітики Nomura Securities знизили рекомендацію по акціях компанії до "нейтрально" і цільову вартість цінних паперів Komatsu, що несприятливо позначилося на котируваннях.

Акції конкурента Komatsu - Sumitomo Heavy Industries подешевшали на 3,3%. На котирування компаній могла негативно вплинути оприлюднена в Японії макроекономічна статистика за обсягом замовлень на продукцію машинобудування: показник знизився в травні 2012 р. на 14,8% проти очікуваного аналітиками зниження на 3,3%.

Водночас очікування заходів стимулювання економіки з боку китайського Центробанку підтримали котирування вантажоперевізних компаній Японії, які б виграли від подібного кроку регулятора. Папери Meiji Shipping Co Ltd підскочили в ціні на 6,76, акції Kyoei Tanker Co Ltd і Inui Steamship подорожчали на 2,3%.

За підсумками торгів 9 липня 2012 індекс Nikkei знизився на 1,37% - до 8896,88 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,19 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 79,73 ієни/дол.

Нагадаємо, фондові торги в Японії 6 липня 2012 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 0,65%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся