ru ua

Японія: Кінець дефляції найближчим часом не очікується

Автор: RBC.UA
Споживчі ціни в Японії зменшуються вже дванадцять місяців поспіль, беручи до уваги дані за лютий цього року.

Споживчі ціни в Японії зменшуються вже дванадцять місяців поспіль, беручи до уваги дані за лютий цього року, повідомляє Bloomberg.

Ціни, крім цін на свіжі продукти харчування, зменшилися на 1,2% в порівнянні з лютим минулого року, і скорочувалися на 1,3% протягом двох попередніх місяців, оголосило статистичне бюро в Токіо. Результат відповідає середній оцінці 22 раніше опитаних економістів.

Міністр фінансів Японії Наото Кан заявив: доповідь статистичного бюро свідчить, що для подолання дефляції потрібно докладати значно більше зусиль, навіть якщо ціни зменшуються незначно.

Банк Японії на минулому тижні подвоїв програму кредитування для комерційних позичальників - до 20 трлн ієн (222 млрд дол.). Його Управляючий Масаакі Ширакава говорить, що метою цього було, зменшуючи вартість запозичень, і надалі стимулювати ріст і ціни.

Кінця дефляції найближчим часом не очікують, проте темп зменшення цін поступово буде слабшати, - заявив ще до публікації даних статистичного бюро Азуса Като, економіст BNP Paribas у Токіо.

Курс ієни слабшав на 2% протягом цього тижня, заохочуючи ринки і скорочуючи випуск урядових бондів.

Нагадаємо, ВВП Японії в 2009 р. скоротився на 5% в порівнянні з попереднім роком і склав 5,1 трлн дол. Це найгірший результат із часів Другої світової війни. 25 грудня 2009 р. кабінет міністрів Японії схвалив проект бюджету, що передбачає найбільші в історії Японії державні витрати. При цьому для покриття бюджетного дефіциту планується випустити нові боргові зобов'язання на суму 44,3 трлн ієн (484 млрд дол.) - це також рекорд для бюджетних проектів японського уряду. Настільки великий обсяг держзапозичень необхідний для того, щоб заповнити дефіцит податкових надходжень, які оцінюються в 37,4 трлн ієн (408 млрд дол.), тобто трохи менше, ніж в половину бюджету.

За даними японського Міністерства фінансів, вперше з Другої світової війни податкові доходи держбюджету плануються в меншому розмірі, ніж нові держзапозичення. До кінця 2010-2011 фінансового року сукупний держборг Японії, за оцінками Мінфіну країни, досягне 862 трлн ієн, або 180% ВВП.