Японія провела валютну інтервенцію для зниження курсу ієни

Влада Японії провела масовану інтервенцію на валютному ринку на тлі новин про рекордно високий курс ієни по відношенню до долара, зафіксованого на сьогоднішніх торгах.

Влада Японії провела масовану інтервенцію на валютному ринку на тлі новин про рекордно високий курс ієни по відношенню до долара, зафіксованого на сьогоднішніх торгах, передає Reuters.

На думку експертів, розпочата скупка доларів повинна зупинити безконтрольне зростання національної валюти і надати стабілізуючий вплив на економіку Японії.

На відкритті сьогоднішніх торгів в Азії курс японської валюти склав 75,32 ієни/дол. проти показника в 75,6 ієни/дол., встановленого в кінці минулого тижня. Потім в результаті інтервенції єна дещо ослабла, і один долар став коштувати вже 78,3 ієни.

Влада Японії не раз відзначала, що надто сильна єна може лише небажано позначитися на відновленні економіки країни після трагічного землетрусу і аварії на АЕС "Фукусіма".

Сьогоднішня інтервенція стала третьою за рахунком за останні кілька місяців, причому влада стверджує, що може вдатися до цієї практики ще не раз, поки не порахують курс ієни задовільним.

Нагадаємо, 27 жовтня ц.р. Банк Японії залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. При цьому японський центробанк ухвалив рішення збільшити обсяг програми скупки активів на 5 трлн ієн (66 млрд дол) - до 20 трлн ієн, додаткові кошти будуть спрямовані на придбання японських держоблігацій.

Банк Японії повідомив, що зростання економіки країни починає поступово набирати обертів на тлі відновлення поставок підприємств після збоїв.

У той же час експерти японського центробанку прогнозують повернення економіки країни до помірних темпів зростання на тлі прискорення економічного відновлення в інших країнах та зростання обсягу відновлювальних робіт після нещодавнього землетрусу. На думку керівництва ЦБ Японії, цьому процесу нині перешкоджає негативний ефект від сповільнення економічного зростання за кордоном і зміцнення ієни.

Нагадаємо, японський Центробанк знизив облікову ставку до рівня 0-0,1% 5 жовтня. Це рішення було несподіванкою для більшості аналітиків, які прогнозували, що облікова ставка збережеться на рівні 0,1%.

Варто зазначити, що 15 вересня ц.р. уряд Японії і ЦБ Японії приступили до валютної інтервенції, спрямованої на стабілізацію курсу ієни. Міністр фінансів країни, а нині прем'єр-міністр Йошихіко Нода в зв'язку з цим зазначив, що розпорядження про закупівлю великої суми в доларах надійшло 15 вересня.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top