ua en ru

Японія надасть Україні 8 млрд ієн кредиту

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович та прем'єр-міністр Японії Наото Кан схвалили підписання банківської позики у сумі 800 млн грн (8 млрд японських ієн), яка буде надана Японським банком міжнародного співробітництва - міжнародною установою Японської фінансової корпорації - публічному акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України» з метою сприяння експорту товарів та послуг з Японії та підтримки економічного розвитку України.

Президент України Віктор Янукович та прем'єр-міністр Японії Наото Кан схвалили підписання банківської позики у сумі 800 млн грн (8 млрд японських ієн), яка буде надана Японським банком міжнародного співробітництва - міжнародною установою Японської фінансової корпорації - публічному акціонерному товариству «Державний експортно-імпортний банк України» з метою сприяння експорту товарів та послуг з Японії та підтримки економічного розвитку України. Про це йдеться в спільній заяві Президента і прем'єра щодо українсько-японського глобального партнерства, повідомляє прес-служба Президента України.

Два лідери підтвердили налаштованість неухильно дотримуватися правил і зобов'язань СОТ та виступати проти протекціонізму. Вони поділяють прагнення працювати разом у напрямі скорішого завершення Дохійського раунду переговорів, який має бути амбітним і збалансованим за змістом та зміцнить систему багатосторонньої торгівлі.

Президент і прем'єр також вирішили розпочати у 2011 р. переговори з метою укладення двосторонньої угоди, спрямованої на взаємне сприяння і захист інвестицій.

Вони поділяють думку, що подальше поліпшення інвестиційного середовища України, зокрема прискорення відповідних адміністративних процедур і підвищення прозорості та передбачуваності в інвестиційному кліматі, сприятиме надходженню іноземних інвестицій. Прем'єр-міністр запропонував відрядити японського інвестиційного експерта для підтримки зусиль України.

Вони відзначили, що Україна з її багатими запасами чорноземів має високий потенціал нарощування агропромислового виробництва, передусім зерна, що може позитивно позначитися на глобальному балансі у постачанні продовольства. Вони підтвердили важливість стимулювання сільськогосподарських інвестицій та обміну знаннями і технологіями в агропромисловому секторі. В.Янукович висловив готовність сприяти стабільному постачанню сільськогосподарської продукції на світові ринки, включаючи Японію.

Нагадаємо, 22 липня 2005 р. ВАТ «Укрексімбанк» підписав меморандум про взаєморозуміння з Японським банком міжнародного співробітництва.

Цей меморандум визначає основні напрями співпраці між фінансовими установами двох країн, пріоритетним із яких є відкриття «Укрексімбанку» кредитної лінії у початковій сумі 50 млн дол., призначеної для надання експортних кредитів за участю японських комерційних банків для фінансування проектів, спрямованих, насамперед, на структурну перебудову вітчизняної економіки, модернізацію, реконструкцію та технічне переоснащення українських підприємств без надання державних гарантій. При цьому сторонами досягнуто домовленості сторін щодо збільшення суми кредитної лінії у міру її ефективного використання.