ua en ru

Янукович ветував законопроект про введення в Україні біометричних паспортів

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович застосував право вето до закону "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України", згідно з яким пропонується скасувати паспорт - як документ, що засвідчує особу громадянина України, і ввести посвідчення громадянина України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент України Віктор Янукович застосував право вето до закону "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України", згідно з яким пропонується скасувати паспорт - як документ, що засвідчує особу громадянина України, і ввести посвідчення громадянина України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Відповідно до частини другої статті 94 Конституції Янукович повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України".

Згідно з повідомленням прес-служби Президента, відповідний закон

несе ризики порушень конституційних прав громадян і гарантій цих прав; загальновизнаних прав людини; основоположних засад існування демократичної правової держави, якою є Україна;

порушує взяті Україною міжнародні зобов'язання, є кроком назад на шляху впровадження європейських та міжнародних стандартів у галузі прав людини, виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, не забезпечує безпеку громадян;

призведе до невиправданого істотного збільшення бюджетних витрат, негативно позначиться на бюджеті кожної сім'ї;

ряд пропонованих Законом новацій не відповідає нагальним потребам сьогодення, є необгрунтованою та неприйнятною.

Нагадаємо, Верховна Рада України (ВР), 23 вересня, ухвалила в другому читанні в цілому і як закон депутатський законопроект, який пропонує врегулювати відносини у сфері оформлення, видачі та обміну, продовження терміну дії та вилучення документів, що підтверджують особу, громадянство України та його спеціальний статус.

Відповідний проект "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" (№ 8507 від 03 червня 2011 р.), ініційований фракціями ПР, БЮТБ, НУ-НС, Народної партії, підтримали 257 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, такими документами є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, пенсійне посвідчення, посвідчення водія, посвідчення застрахованої особи, картку мігранта, дозвіл на роботу і т.д.

Зокрема, в тексті закону "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" слова "паспорт або паспортний документ" передбачено замінити у всіх відмінках і числах словами "паспортна картка або паспортний документ іноземця".

Зокрема, цей документ пропонує відмінити паспорт - як документ, що засвідчує особу громадянство України, і вводить посвідчення громадянина України.Бланки документів є предметом суворої звітності, виготовляються відповідно до вимог Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) і повинні мати ступінь захисту, яка унеможливить їх підробку.

Бланки документів з імплантованими безконтактними електронними носіями інформації для внесення біометричної та іншої інформації про особу повинні бути виконані багатокомпонентної захисної печаткою, яка містить символ електронного документа, інформацію про підприємство, на якому був виготовлений бланк документа, зображення малого державного герба України.

Для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації в безконтактний електронний носій інформації, оформлення та видача таких документів здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом міністрів для даної категорії осіб.

Документи, видані до набуття чинності цього закону, крім водійських посвідчень, дійсні до закінчення терміну їх дії і не підлягають обов'язковій заміні.

Паспортна картка оформляється всім особам, починаючи від народження і незалежно від віку, на 10 років, виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації.

Мін'юст, коментуючи ухвалення відповідного закону, заявив, що він не відповідає Основному закону.