ua en ru

Янукович: Впровадження реформ має стати пріоритетом для органів влади в 2012 р

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович переконаний, що Національний план на 2012 рік із впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки повинен стати головною дорожньою картою для органів влади, передає прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович переконаний, що Національний план на 2012 рік із впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки повинен стати головною дорожньою картою для органів влади. Про це глава держави сказав у заключному слові на засіданні Комітету з економічних реформ, передає прес-служба Президента.

"З моменту затвердження Національного плану, він повинен стати головним документом для всієї системи органів влади - як в центрі, так і на місцях", - зазначив він.

Глава держави також висловив переконання, що сьогодні слід підвищувати ефективність роботи Комітету з економічних реформ. "Це наш обов'язок. Для того, щоб ми якомога скоріше почали отримувати результати від реформ. Вони всі спрямовані на позитив, і треба, щоб його відчули люди. Тому дуже важливо, щоб уже в перші місяці 2012 року ми розпочали цей позитивний рух", - підкреслив Янукович.

Глава держави наголосив, що чекає від членів Комітету відповідних пропозицій. "Не популістських, а рішучих кроків щодо підняття рівня відповідальності, виконання Національного плану реформ на всіх рівнях", - підкреслив Президент. За словами Януковича, кожен чиновник несе персональну відповідальність за свою роботу щодо впровадження реформ.

Президент також відзначив, що в Україні в 2011 р. істотно сповільнилася імплементація оголошених реформ. "Торік ми з вами говорили, що ми повинні зробити все для того, щоб не допустити глобального впливу світової економіки на економічну кризу в Україні. Що ми для цього зробили в минулому році, що зробимо в цьому році? Це буде залежати від нас, як ми мінімізуємо негативні впливи світової кризи на економіку України... За рахунок чого? За рахунок реформ у податковій сфері, в регуляторній політиці, соціальній сфері, у використанні всіх наявних ресурсів, які є в державі... в тому числі і фінансово-бюджетних ресурсів", - сказав Янукович.

Він також додав, що в цьому питанні "звичайно, ми повинні бути відвертими, що... ми імплементацію наших реформ загальмували... Тому заплановані модернізаційні зміни, і тільки вони здатні створити умови усунення негативного впливу економічної кризи в Україні", - підкреслив Президент.

За його словами, майбутні зміни повинні торкнутися у тому числі сфер залучення інвестицій, систем управління та основ безпечного ведення бізнесу.

Зазначимо, в жовтні повідомлялося, що Україна втратила сім позицій і перемістилася на 152 місце в рейтингу сприятливості ділового середовища (Doing Business-2012), який щорічно складає Світовий банк (СБ) та Міжнародна фінансова корпорація (IFC).

Автори рейтингу відзначили поліпшення умов для реєстрації підприємств, також Україна піднялася в сфері отримання дозволів на будівництво та дозволів неплатоспроможності. При цьому спостерігається регрес в міжнародній торгівлі, кредитуванні, захисту інвесторів та реєстрації власності.

Незважаючи на те, що Україна здійснила 4 регуляторні реформи, рейтинг не поліпшився, оскільки найважливіші реформи, що здійснила Україна, були ініційовані занадто пізно, щоб вплинути на нинішній рейтинг. Зокрема, Україна внесла зміни до законодавства про врегулювання комерційних спорів та збільшення ефективності виконання умов контрактів. Країна також спростила систему оподаткування і зробила її для компаній менш витратною завдяки перегляду та уніфікації податкового законодавства, зниження ставок податку на прибуток, а також уніфікації відрахувань на соціальне забезпечення. Зміни до законодавства про банкрутство та виконання судових рішень надали більше гарантій для забезпечених кредиторів. Україна також скасувала вимогу для отримання дозволу на придбання нової корпоративної печатки, що спрощує процедуру відкриття підприємства. У той же час, процедуру міжнародної торгівлі було ускладнено через введення додаткових перевірок для митного оформлення.