ua en ru

Янукович затвердив програму співпраці Україна-НАТО

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав указ "Про затвердження річної національної програми співпраці Україна-НАТО на 2012 рік", повідомляє прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович підписав указ "Про затвердження річної національної програми співпраці Україна-НАТО на 2012 рік", повідомляє прес-служба Президента.

Указ підписано з метою реалізації положень закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики", зокрема в частині продовження конструктивного партнерства з НАТО з усіх питань взаємного інтересу, а також виконання рішень комісії Україна-НАТО, прийнятих на її засіданнях 4 квітня 2008 р. в Бухаресті і 3 грудня 2008 р. у Брюсселі.

Згідно з указом, уряд повинен розробити і протягом місяця затвердити план заходів щодо виконання річної національної програми. Кабмін також повинен забезпечити координацію діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо реалізації програми.

"Україна буде продовжувати конструктивне партнерство з Альянсом, як це передбачено законом України Про засади внутрішньої і зовнішньої політики, з усіх питань, визначених відповідними двосторонніми документами, які представляють взаємний інтерес, з дотриманням принципів, зафіксованих у Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору, підписаній 9 липня 1997 р., і в Декларації про її доповнення від 21 серпня 2009 р", - говориться в документі.

Янукович зазначає, що національна програма співпраці Україна - НАТО на 2012 р. буде сприяти продовженню реформ.

"Виконання річної національної програми співпраці Україна - НАТО на 2012 рік буде сприяти продовженню реформ у сфері безпеки, оборони, економіки, права та інших, з урахуванням досвіду виконання відповідних програм протягом 2009 - 2011 рр. Програма відповідає поставленим Президентом України завданням щодо проведення широкомасштабних внутрішніх реформ, а також програмним принципам діяльності уряду України", - підкреслюється в указі Президента.

У документі говориться, що Україна буде забезпечувати виконання укладених з Альянсом міжнародних договорів і продовжувати роботу зі створення правового механізму конструктивного партнерства з питань, що становлять взаємний інтерес.

Нагадаємо, починаючи з 1994 р., Україна бере активну участь у програмі НАТО "Партнерство заради миру" (ПЗМ), в рамках якої українські військові були залучені до декількох десятків спільних з країнами-членами та партнерами НАТО миротворчих навчань як на території країни, так і за кордоном.

Подальше поглиблення співпраці відбулося в 1997 році в результаті підписання Хартії про Особливе партнерство у Мадриді, що відкрило шлях для проведення консультацій і співпраці з питань євроатлантичної безпеки. Відповідно до Хартії було створено Комісію Україна - НАТО.

У листопаді 2002 року з метою поглиблення і розширення відносин Україна - НАТО був підписаний у Празі План дій Україна - НАТО, який має на меті сприяти реформаторським зусиллям України на шляху до цілковитої інтеграції у євроатлантичні структури безпеки. У його рамках реалізується щорічний цільовий план Україна - НАТО.

Нещодавно у ВР був зареєстрований законопроект № 10080, ініційований народним депутатом від фракції НУ-НС В'ячеславом Кириленком, яким пропонується відмовитися від позаблокового статусу України. Його автор упевнений, що євроатлантична інтеграція значно прискорить процес європейської інтеграції і наблизить перспективу вступу України в Європейський Союз, що є зовнішньополітичним пріоритетом України. Однак українська влада підтвердила, що Київ не має наміру розлучатися з позаблоковим статусом.