Янукович: Рівень бідності досяг найнижчого показника за 10 років

Показник бідності за 2010 р. скоротився на 2,3%, досягши найнижчого рівня з 2001 року. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні з нагоди святкування Міжнародного дня боротьби з бідністю, повідомляє прес-служба Президента України.

Показник бідності за 2010 р. скоротився на 2,3%, досягши найнижчого рівня з 2001 року. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у своєму зверненні з нагоди святкування Міжнародного дня боротьби з бідністю, повідомляє прес-служба Президента України.

"Завдяки вжитим заходам, зокрема, в рамках Програми економічних реформ на 2010 - 2014 рр.. "Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", ми досягли істотних зрушень у цій сфері. Показник бідності за 2010 р. скоротився на 2,3% , досягши найнижчого рівня з 2001 року. Це стало наслідком підвищення майже на 25% прожиткового мінімуму, більш ніж на 12% середнього розміру пенсій, на 10% - реальної заробітної плати", - йдеться у зверненні.

Зазначимо, сьогодні в Києві на Майдані Незалежності відбувається масова акція присвячена дню боротьби з бідністю. Мітинг організований Федерацією профспілок України. В акції беруть участь представники трудових колективів підприємств, установ, організацій усіх галузей економіки та регіонів України. За підсумками мітингу буде прийнята резолюція учасників Всеукраїнської акції з вимогами та пропозиціями до Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів.

14 жовтня міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що Україна - друга за рівнем бідності в Європі. "За рівнем бідності ми другі в Європі", - підкреслив Тігіпко, говорячи про необхідність проведення реформ в країні. За його словами, перешкоджає економічному зростанню, зокрема, рівень корупції.

Напередодні Президент України Віктор Янукович заявляв, що переконаний в необхідності збільшення кількості представників середнього класу. "Середній клас повинен зростати - і це буде справедлива соціальна політика", - зазначив Президент. Він знову підкреслив, що головною метою української влади є подолання бідності. У цьому зв'язку Віктор Янукович нагадав, що вже сьогодні в Україні знижується рівень безробіття і поліпшується ситуація в економіці. Президент також висловив переконання, що держава повинна переглянути механізм соціальних виплат, оскільки нинішній "робить людей залежними від держави, принижує їх". Віктор Янукович також звернув увагу на важливість збільшення пенсій та мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що 31 серпня Кабінет міністрів України схвалив проект закону "Про затвердження Загальнодержавної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року". Метою програми є здійснення заходів, спрямованих на зниження рівня бідності, подолання бідності серед працюючих і сімей з дітьми, особливо багатодітних сімей, а також інших категорій громадян.
Крім того, Загальнодержавна програма визначає основні напрями подолання бідності, зокрема щодо підвищення соціальних стандартів, сприяння зайнятості населення, вдосконалення оплати праці, підвищення пенсій, здійснення реформування пенсійної системи, соціального страхування, системи соціального захисту, медичного обслуговування, соціальної підтримки молоді, сім'ї та захисту прав дітей. Для оцінки бідності Мінсоцполітики передбачає ввести відповідні критерії, а також моніторинг ефективності виконання програми.

Сьогодні відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН, прийнятої 22 грудня 1992 р., світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби з бідністю.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся