Янукович: Україна є твердим прихильником ядерного роззброєння
На Сеульському саміті з питань ядерної безпеки Президент України Віктор Янукович закликав міжнародну спільноту єднатися навколо вирішення проблеми подолання ядерної загрози. Про це повідомляє прес-служба Президента.
"Я закликав світову спільноту до єднання навколо проблеми ядерної загрози", - сказав глава держави в інтерв'ю The Wall Street Journal в Сеулі. Президент наголосив: "Україна займає в цьому питанні послідовну позицію і є твердим прихильником ядерного роззброєння, обмеження ядерної зброї у світі та створення без'ядерного безпекового простору. Наша держава неухильно дотримується цього принципу з перших років своєї незалежності".
У цьому контексті Президент нагадав про взяті Україною зобов'язання щодо вивезення зі своєї території високозбагаченого урану. "Це складова безпеки України та світу", - підкреслив він. Янукович наголосив, що з виконанням цього рішення в Україні фактично зникла загроза ядерного тероризму.
Нагадаємо, напередодні Президент США Барак Обама заявив, що можливість потрапляння ядерної зброї в руки терористів значно зменшилася. На думку Обами, світове співтовариство "досягло значного успіху у поліпшенні безпеки на ядерних об'єктах по всьому світу".
Президент США також відзначив, що вивезення високозбагаченого урану в повному обсязі з України є важливим кроком для прогресу в подоланні ядерного тероризму. "Ми побачили ще один важливий крок вперед - ми дізналися, що Україна завершила вивезення високозбагаченого урану зі своєї території", - заявив Обама.
Він зазначив, що Україна виконала зобов'язання, взяті на себе під час останнього саміту з ядерної безпеки у Вашингтоні.
"Це попередня демонстрація того прогресу, який ми побачимо протягом найближчих двох днів у вирішенні однієї з найбільш нагальних проблем глобальної безпеки - безпеки ядерної зброї в світі і запобігання ядерного тероризму", - підкреслив Президент США.
Нагадаємо, під час міжнародного саміту з питань ядерної безпеки у Сеулі Янукович проінформував світову громадськість про повне виконання Україною зобов'язань позбутися до 2012 р. від запасів високозбагаченого урану, які Україна взяла на себе під час Вашингтонського саміту з ядерної безпеки у квітні 2010 р.
Очікувалось, що саміт з питань ядерної безпеки у столиці Південної Кореї Сеулі планують відвідати представники 58 країн і міжнародних організацій, у тому числі близько 48 глав держав, зокрема, голова КНР Ху Цзіньтао і генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.
Основними питаннями порядку денного саміту стане забезпечення основи для переходу від зобов'язань, прийнятих на попередній зустрічі у Вашингтоні, до конкретних дій, спрямованих на те, щоб гарантувати безпеку ядерних матеріалів і запобігти доступ до них з боку терористів.