ua en ru

Янукович: Україна володіє 4-8% обсягів світового запасу шахтного метану

Автор: RBC.UA
Обсяги метану у вугільних пластах України становлять 4-8% світових запасів цього енергоносія. Про це Президент України Віктор Янукович сказав в Донецьку на Всеукраїнській урочистому зібранні, присвяченому Дню шахтаря, передає радіо "Свобода".

Обсяги метану у вугільних пластах України становлять 4-8% світових запасів цього енергоносія. Про це Президент України Віктор Янукович сказав в Донецьку на Всеукраїнській урочистому зібранні, присвяченому Дню шахтаря, передає радіо "Свобода".

"За наявними оцінками, у вугільних пластах України запаси газу метану оцінюються в приблизно 12 трильйонів кубометрів, а це 4-8% наявних світових запасів цього енергоносія", - заявив Янукович.

Він зазначив, що країні потрібно використовувати ці запаси, розвивати видобуток метану, що також сприятиме підвищенню безпеки шахтарів. Віктор Янукович додав, що саме "модернізація вугільної промисловості дозволить ефективно використовувати додатковий енергетичний ресурс - газ метан".

Раніше оприлюднили оцінки, за якими вугільні родовища України містять від 2,5 до 4 трильйонів кубометрів шахтного метану.

У травні генеральний директор компанії ДТЕК Максим Тимченко повідомив, що ДТЕК презентувала нову компанію "ДТЕК-Нафтогаз", яка буде займатися розробкою альтернативних видів газу, а саме сланцевого газу й метану вугільних пластів. "Наша нова компанія "ДТЕК-Нафтогаз"займатиметься розробкою альтернативних видів газу (сланцевий газ, метан вугільних пластів). Ми не збираємося торгувати газом, ми збираємося забезпечити роботу свого виробництва. Ми плануємо займатися альтернативною енергетикою, ведемо переговори з цього питання з Донецькою і Запорізькою областями", - сказав глава ДТЕК.

За його словами, компанія оцінює потребу в газі приблизно в 3 млрд куб. м на рік.

Експерти вважають, що через п'ять років Україна може збільшити видобуток метану до 8 млн куб. м в рік. «Видобуток метану йде, і ми можемо його нарощувати. Можливості для цього передбачає закон про розвиток мінерально-сировинної бази», - зазначив заступник голови Державної геологічної служби України Дмитро Гурський. Що стосується сланцевого газу, то за словами експерта, українські та зарубіжні фахівці оцінили лише частину української території, але і вже знайдені запаси сланцевого газу в десятки тисяч разів більше річного обсягу споживання газу в Україні.

Ще торік перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв заявляв, що уряд вважає перспективними питання альтернативних розробок газу, зокрема, сланцевого на території Україні.

Шахтний метан, або метан вугільних родовищ, що може викликати вибухи в шахтах і створює значні проблеми для гірничої справи, є одночасно попутною корисною копалиною.

Однією з останніх масштабних аварій, викликаних вибухом метану, стала аварія на шахті «Суходольська-Східна». Вибух стався вночі 29 липня. У шахті на той момент перебували 252 особи, з них 224 осіб було успішно виведено на поверхню. В епіцентрі вибуху перебувало 28 гірників, які опинилися під завалами. Всі вони загинули.

4 серпня вибух пролунав на шахті "Краснокутська" в Луганській області. Постраждали більше 20 людей.