ru ua

Янукович: Україні поки не бачить підстав для інтеграції в ЄврАзЕС

Автор: RBC.UA
Україна поки не бачить підстав для інтеграції в Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС), заявив Президент України Віктор Янукович.

Україна поки не бачить підстав для інтеграції в Євразійське економічне співтовариство (ЄврАзЕС). Про це Президент України Віктор Янукович заявив в інтерв'ю програмі "Формула влади" телеканалу "Росія-24".

"Ми придивляємося до цього економічного утворення. Ми вітаємо кроки Росії, тому що це нелегкий шлях, і для цього треба мати велику політичну волю, щоб піти цим шляхом... Але ми не готові на сьогоднішній день дати конкретну відповідь. По-перше, цей інтеграційний процес - з нього Україна випала майже на 5 років... Оскільки ми дуже сильно відстали, нам, щоб процедурно увійти в цей процес - ми поки не розуміємо, як це зробимо... для нас ще незрозумілі умови. Ми не готові сьогодні сказати, наскільки інтеграція відповідає нашим національним інтересам... Ми поки не бачимо підстав до інтеграції", - зазначив Янукович.

У той же час він уточнив, що після того, як з'явиться відповідь на питання про те, як участь в ЄврАзЕС впливає на суверенітет України, можливо, буде прийнято рішення про вступ в організацію. Після чого можна буде думати про практичні кроки, серед яких - можлива зміна Конституції чи проведення референдуму про необхідність вступу України в ЄврАзЕС на постійній основі.

"Є питання, як саме членство (РФ) в СОТ змінить відносини всередині ЄврАзЕС. Ми цього поки не знаємо. Прогноз, хотілося б, щоб був хороший ... Щоб рухатися по шляху інтеграції, ми повинні мати підстави, а їх ми поки не бачимо" , - зазначив Янукович.

Президент також вважає, що Україні й Росії слід прибрати бюрократичні бар'єри, які сьогодні перешкоджають нормальному режиму прикордонної торгівлі між двома країнами. "Звісно, ми повинні зняти ці бюрократичні бар'єри, які стоять на шляху прикордонної торгівлі", - повідомив Янукович.

Президент також висловився за доцільність максимального спрощення порядку перетину українсько-російського кордону в установлених пунктах пропуску. "Він має бути максимально комфортним", - висловив переконання Янукович, додавши, що для спрощення, "можливо, якісь нормативні міждержавні документи нам потрібно буде підписати додаткові, ці всі процедури відрегулювати".

Нагадаємо, завтра, 19 березня, Віктор Янукович візьме участь в якості спостерігача у засіданні Міждержавної ради ЄврАзЕС, яке відбудеться в Москві.

ЄврАзЕС - міжнародна економічна організація, членами якої є Росія, Білорусія, Казахстан, Киргизія, Таджикистан і Узбекистан. Державами-спостерігачами, крім України, є Вірменія і Молдова.