Янукович: Україна не буде учасником будівництва нової системи ПРО
Україна не буде учасником будівництва нової системи ПРО. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у Страсбурзі, передає прес-служба Президента.
"Ми не збиралися, не збираємося і, я переконаний, не будемо учасниками будівництва цієї системи (ПРО). Але ми добре розуміємо: якщо у якійсь її частині буде задіяна Україна, можливо Росія - це завжди піде на користь системі європейської безпеки", - сказав Президент.
Крім того, він заявив: "Наша позиція залишається незмінною: ми були, є і будемо позаблоковою країною, як це визначив закон про принципи внутрішньої і зовнішньої політики".
Нагадаємо, в лютому ц.р. в ході зустрічі міністра закордонних справ Костянтина Грищенка і генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена, НАТО запропонувало Україні вивчити можливість участі у створенні протиракетної оборони альянсу. Тоді, сторони обговорили питання співпраці в процесі створення ПРО.
Генсек зазначив, що "НАТО прийняло рішення про розробку ПРО на базі альянсу, і ми прийняли рішення також запросити РФ в цей процес, але я хочу підкреслити, що ми також запрошуємо всіх партнерів в євроатлантичному регіоні в разі їх бажання приєднатися до цього процесу".
За його словами, сторони домовилися про створення експертної групи, яка проведе "експертні консультації", результатом чого може стати висновок, що може Україні внести в цей процес.
Раніше Грищенко заявляв, що Україна буде готова взяти участь у створенні європейської ПРО, якщо США і РФ між собою домовляться. Грищенко нагадав, що в України є два об'єкти, які можуть використовуватися для потреб ПРО, успадкованих від колишнього СРСР - один в м. Севастополі та іншої в м. Мукачево. Українські радіолокаційні станції з лютого 2008 р. припинили передачу інформації в Росію у зв'язку з денонсацією відповідної двосторонньої угоди.
Крім того, секретар Ради національної безпеки і оборони Раїса Богатирьова заявляла, що Україна готова брати участь у створенні єдиної системи протиракетної оборони в Європі.
За словами Расмуссена, ПРО, яка призначена для захисту розгорнутих військових контингентів, може бути розширена до масштабу територіальної протиракетної оборони, щоб захищати населення всіх країн.
Нагадаємо, що раніше Чехія відмовилася від участі в програмі європейської ПРО, яка передбачає створення на території Чехії центру раннього попередження про ракетний напад.