ua en ru

Янукович: Україна має підписати таку угоду з Євросоюзом, яка необхідна країні

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович вважає, що Україна має підписати таку угоду з Євросоюзом, яка потрібна країні. Про це він заявив в ефірі Першого національного в інтерв'ю Віталію Коротичу.

Президент України Віктор Янукович вважає, що Україна має підписати таку угоду з Євросоюзом, яка потрібна країні. Про це він заявив в ефірі Першого національного в інтерв'ю Віталію Коротичу.

"Ми багато працювали над цією угодою, ми намагалися переконувати наших партнерів в Європейському Союзі, що ця угода повинна бути наповнена змістом і нести певні зобов'язання - зобов'язання України інтегруватись в європейський простір, це реформи, це європейські стандарти, а зобов'язання Європейського Союзу є чи ні? Ми ж не кажемо давайте нам мільярди, платіть, хоча вони там країнам Євросоюзу багато допомагають. Ми таке питання не ставимо. Ми ставимо питання, щоб в цій угоді була відображена перспектива України, входження до Європейського Союзу. Якщо цієї перспективи не буде, вона буде пуста. Це перше. Вона навіть, ну я скажу, буде негативно впливати на процес євроінтеграційний. Тобто мотивації немає в цій угоді", - сказав Янукович.

Президент нагадав, що дана угода підписуються один раз і "якщо ми її зараз підпишемо, а парламент ратифікує, другої угоди вже не буде. І ця угода наскільки вона залишиться невідомо. Років, десятків років. Ми не знаємо, бо ситуація складна всередині Європейського Союзу, там багато проблем і вони безумовно, вони не хочуть сьогодні брати будь-які зобов'язання на себе, тому що вони не впевнені, що вони будуть розширятися. Ми це чуємо. Є держави, які категорично проти розширення ЄС. І складається таке враження, що ми, як бідні родичі, просимось, а нас не пускають. Я цього не хочу. Я не хочу, щоб в нас порушені були наші права партнерські. І я хочу, щоб ми мали таку угоду, яка потрібна нам".

Президент додав, що "на форумі "Східного партнерства" у Варшаві я казав і наполягав, що в угоді має бути відображено перспективу вступу України".

"Ми відповіді не отримали. Нам дали сигнали, що незадоволені в Європейській комісії, що ми наполягаємо. Тобто натякають, щоб ми зняли це питання. Я сказав, що якщо ви не готові підписувати цю угоду сьогодні, давайте почекаємо завтра, давайте післязавтра, давайте наберемося терпіння. Давайте, ви в чомусь невпевнені в Україні, давайте подивимося, як далі будуть йти в Україні реформи, як ми будемо рухатись, тому що ми реформи робимо ці не заради Європи, а заради самих себе. Ці реформи потрібні нам для того, щоб підняти якість життя, захистити права людини, соціальний захист, рівень життя.

"Тобто ситуація склалася такою, коли ми сьогодні займаємо позицію, з якою наші партнери не хочуть рахуватися. І це головне, якщо говорити про цей переговорний процес з Європейським Союзом", - додав Янукович.

Нагадаємо, раніше Янукович заявив, що створення всеосяжної зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом стане реальним інструментом для поліпшення стану національної економіки та відповідно зростання добробуту громадян.

Президент України переконаний, що вже сам процес підготовки до підписання угоди про створення зони вільної торгівлі буде сприяти руху товарів та створенню робочих місць.

Глава держави також додав, що свою точку зору щодо створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, безумовно, повинні висловити об'єднання товаровиробників Україні. Віктор Янукович зазначив, що це питання також обговорюється в ході різних форумів. "В Україні ми вже підходимо до стадії громадських обговорень, коли об'єднання товаровиробників візьмуть участь у прийнятті рішення про створення зони вільної торгівлі і будуть висловлювати свою точку зору", - заявив Янукович.

Президент додав, що до остаточного рішення залишилося врегулювати деякі питання. "Але саме цей процес наближає нас до цієї мети, яку ми перед собою ставимо. Тобто це не просто підписати черговий бюрократичний документ, це реальне створення умов зростання економіки і на цій основі підвищення добробуту наших громадян", - сказав Віктор Янукович.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров, коментуючи заяву єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле про те, що в угоду про асоціацію не буде включена перспектива членства України в ЄС, заявив, що "в угоді про асоціацію має бути згадка про перспективу приєднання України до ЄС. Це принципово для нас важливо, і ми над цим будемо працювати".

Він нагадав, що у межах Ялтинського саміту зустрічався зі Штефаном Фюле та обговорював з ним питання угоди про асоціацію."Ми зустрічалися з паном Фюле, обговорювали зокрема і цей момент, і я ніяких заперечень з цього приводу від нього не чув", - сказав Микола Азаров.

Він додав, що угода про політичну асоціацію не може залежати від політичної кон'юнктури, оскільки грунтується на цінностях і визначить напрямок розвитку України на багато років вперед.