ua en ru

Янукович: Україна до кінця 2012 р. поверне громадян вклади Сбєрбанку СРСР (відео)

Автор: RBC.UA
Україна з 1 червня і до кінця 2012 р. поверне громадян вклади Сбєрбанку СРСР. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, виступаючи на засіданні Кабміну України.

Україна з 1 червня і до кінця 2012 р. поверне громадян вклади Сбєрбанку СРСР. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, виступаючи на засіданні Кабміну України.

"В Україні 6 млн громадян не отримали по 1 тис. грн з вкладів Сбєрбанку СРСР... З 1 червня і до кінця року ця частина боргу має бути повернена обов'язково... За це будуть нести особисту відповідальність особисто прем'єр-міністр (Микола Азаров), міністр соціальної політики (Сергій Тігіпко) і керівник Національного банку (Сергій Арбузов)", - заявив Президент.

У ході брифінгу в Кабінеті міністрів голова НБУ Сергій Арбузов повідомив, що Нацбанк не планує здійснювати виплати за вкладами Сбєрбанку СРСР за рахунок емісії. "Грошей ми точно друкувати не будемо", - заявив Арбузов.

На уточнююче питання журналістів, де будуть взяті фінанси для реалізації нової соціальної політики Президента, Арбузов запевнив, що НБУ буде шукати резерви, але не вдаючись до емісії.

Нагадаємо, ініціювала повернення вкладів громадян в Сбєрбанку СРСР Юлія Тимошенко в 2007 р., коли обіймала посаду прем'єр-міністра. На 2008 р. уряд Тимошенко обіцяв виплатити близько 20 млрд гривень втрачених внесків. При цьому, прямими виплатами - 6 млрд, інші - за рахунок боргів. Для здійснення виплат Ощадбанк з 8 січня почав перереєстрацію вкладників Ощадбанку СРСР і інвентаризацію своїх зобов'язань перед ними.

На початку 2008 р. почали видавати вкладникам по 1 тис. грн. Виплати здійснювалися згідно з постановою Кабінету міністрів України від 9 січня 2008 р. № 1 "Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, і облігації Державної безпроцентної позики 1990 р., державні казначейські зобов'язання СРСР і сертифікати Ощадного банку СРСР, придбані на території Української РСР".

Однак у підсумку отримати обіцяні гроші змогли далеко не всі вкладники. Потім повернення внесків і зовсім припинилося.

Нагадаємо, станом на 2 січня 1992 р. залишки проіндексованих внесків склали 124 млрд 190 млн грн, у тому числі 2 млрд 290 млн грн - цінні папери колишнього СРСР.