Янукович вимагає законодавчо забезпечити продовження компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР

Вівторок 11 червня 2013 15:22
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович поставив завдання Верховній Раді прийняти закони для продовження програми виплат втрачених вкладів Ощадбанку СРСР. Про це заявив Президент в ході засідання комітету економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович поставив завдання Верховній Раді прийняти закони для продовження програми виплат втрачених вкладів Ощадбанку СРСР. Про це заявив Президент в ході засідання комітету економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

"5 млн громадян скористалися цим правом (повернення частини втрачених коштів Ощадбанку СРСР)", - заявив він.

При цьому Президент України поставив завдання депутатам Верховної Ради прийняти необхідні закони для продовження виплат. "Але не варто зупинятися цьому. І закони, які ще не прийняті у Верховній Раді, їх потрібно прийняти. Це питання вже до Верховної Ради", - сказав Янукович.

Читайте також: У держбюджеті-2013 закладено кошти на виплату компенсацій вкладникам Сбєрбанку СРСР, - Азаров

За даними Міністерства фінансів України, зобов'язання держави щодо відновлення заощаджень громадян становлять 116,8 млрд грн.

У 2012 р. "Ощадбанк" провів компенсаційні виплати 4,22 млн вкладників Ощадбанку СРСР на загальну суму 3,98 млрд грн.

Як раніше повідомляв прем'єр-міністр України Микола Азаров, в бюджеті на 2013 р. закладено кошти на виплату компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР. Суму, яку передбачається витратити на компенсацію, прем'єр не назвав.

Проте, ще в серпні минулого року голова правління "Ощадбанку" Сергій Подрєзов повідомляв, що за другій тисячі гривень вкладники колишнього Ощадбанку СРСР отримають в 2013р. За прогнозами Подрезова, в реєстрі вкладників залишиться близько 12 млн осіб і ще 1 млн додатково з числа тих, хто раніше не реєструвався.

Президент України Віктор Янукович підписав закон закон про "простий" механізм повернення вкладів Ощадбанку СРСР "27 червня ц.р. Документ встановлює" простий і невитратний механізм "повернення громадянам знецінених вкладів шляхом готівкового або безготівкового розрахунку через установи ВАТ "Ощадбанк України".

Читайте також: У 2013 р. вкладники колишнього Сбєрбанку СРСР отримають по другій тисячі гривень, - Подрєзов

Ініціювала повернення вкладів громадян в Ощадбанку СРСР Юлія Тимошенко в 2007 р., коли обіймала посаду прем'єр-міністра. На 2008 р. уряд Тимошенко обіцяв виплатити близько 20 млрд грн втрачених внесків. При цьому, прямими виплатами - 6 млрд, решту - за рахунок боргів. На початку 2008 р. вкладникам почали видавати по 1 тис. грн.

Станом на 2 січня 1992 залишки проіндексованих внесків склали 124 млрд 190 млн грн, у тому числі 2 млрд 290 млн грн - цінні папери колишнього СРСР.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся