Янукович вимагає законодавчо забезпечити продовження компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР

Президент України Віктор Янукович поставив завдання Верховній Раді прийняти закони для продовження програми виплат втрачених вкладів Ощадбанку СРСР. Про це заявив Президент в ході засідання комітету економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович поставив завдання Верховній Раді прийняти закони для продовження програми виплат втрачених вкладів Ощадбанку СРСР. Про це заявив Президент в ході засідання комітету економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

"5 млн громадян скористалися цим правом (повернення частини втрачених коштів Ощадбанку СРСР)", - заявив він.

При цьому Президент України поставив завдання депутатам Верховної Ради прийняти необхідні закони для продовження виплат. "Але не варто зупинятися цьому. І закони, які ще не прийняті у Верховній Раді, їх потрібно прийняти. Це питання вже до Верховної Ради", - сказав Янукович.

Читайте також: У держбюджеті-2013 закладено кошти на виплату компенсацій вкладникам Сбєрбанку СРСР, - Азаров

За даними Міністерства фінансів України, зобов'язання держави щодо відновлення заощаджень громадян становлять 116,8 млрд грн.

У 2012 р. "Ощадбанк" провів компенсаційні виплати 4,22 млн вкладників Ощадбанку СРСР на загальну суму 3,98 млрд грн.

Як раніше повідомляв прем'єр-міністр України Микола Азаров, в бюджеті на 2013 р. закладено кошти на виплату компенсацій вкладникам Ощадбанку СРСР. Суму, яку передбачається витратити на компенсацію, прем'єр не назвав.

Проте, ще в серпні минулого року голова правління "Ощадбанку" Сергій Подрєзов повідомляв, що за другій тисячі гривень вкладники колишнього Ощадбанку СРСР отримають в 2013р. За прогнозами Подрезова, в реєстрі вкладників залишиться близько 12 млн осіб і ще 1 млн додатково з числа тих, хто раніше не реєструвався.

Президент України Віктор Янукович підписав закон закон про "простий" механізм повернення вкладів Ощадбанку СРСР "27 червня ц.р. Документ встановлює" простий і невитратний механізм "повернення громадянам знецінених вкладів шляхом готівкового або безготівкового розрахунку через установи ВАТ "Ощадбанк України".

Читайте також: У 2013 р. вкладники колишнього Сбєрбанку СРСР отримають по другій тисячі гривень, - Подрєзов

Ініціювала повернення вкладів громадян в Ощадбанку СРСР Юлія Тимошенко в 2007 р., коли обіймала посаду прем'єр-міністра. На 2008 р. уряд Тимошенко обіцяв виплатити близько 20 млрд грн втрачених внесків. При цьому, прямими виплатами - 6 млрд, решту - за рахунок боргів. На початку 2008 р. вкладникам почали видавати по 1 тис. грн.

Станом на 2 січня 1992 залишки проіндексованих внесків склали 124 млрд 190 млн грн, у тому числі 2 млрд 290 млн грн - цінні папери колишнього СРСР.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся