Янукович: Реструктуризація боргу перед МВФ нє є першочерговим завданням України

Відновлення переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо реструктуризації боргу України перед організацією поки не значиться в "порядку денному" завдань української влади. Про це повідомив Президент України Віктор Янукович.

Відновлення переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо реструктуризації боргу України перед організацією поки не значиться в "порядку денному" завдань української влади. Про це повідомив Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю виданню The Wall Street Journal.

"Що стосується відносин з Міжнародним валютним фондом, ці відносини будуються на основі партнерських зв'язків і є прозорими. Практично, ми виконуємо всі вимоги Міжнародного валютного фонду, за винятком однієї вимоги, яка полягає у збільшенні тарифів на газ для споживачів на 50%. І ми не можемо погодитися з такою вимогою, тому що тарифи у нас зараз дуже високі, якщо не найвищі. Всі інші вимоги виконані, і ми сподіваємося, що в довгостроковій перспективі ми досягнемо порозуміння. Ми продовжимо виконання програми stand-by. Але відновлення переговорів з реструктуризації поки не стоїть на "порядку денному", - зазначив Янукович.

Нагадаємо, 15 березня перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Вадим Копилов заявив, що Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про реструктуризацію боргу в розмірі 3 млрд дол.

Питання тарифів на газ став каменем спотикання торік, коли Україна втратила можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол..

Востаннє місія МВФ працювала в Україні восени минулого року, після чого взяла паузу для відпрацювання технічних питань.

Програма співпраці України та МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 роки. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.

Згідно з оцінками Світового банку, нині існує ризик розірвання чинної угоди про кредитну програму stand-by Україні з МВФ. 2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол обслуговування за першим траншем stand-by. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол Для погашення цієї заборгованості, а також боргів по облігаціях України хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу ОВДП і держоблігацій.

Зазначимо також, що Україна хоче реструктуризувати борг перед МВФ. Раніше  прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 р, новим кредитом в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна буде мати право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.

Однак, за словами віце-прем'єр-міністра України, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, на сьогоднішній день Міжнародний валютний фонд ще не надає механізму щодо реструктуризації боргу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top