Янукович дозволив приватизацію Гостинного двору
Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5059-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння іпотечному кредитуванню". Про це повідомляє прес-служба Президента України.
Закон, зокрема, передбачає виключення Гостинного двору в Києві з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.
"З переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затвердженому законом України "Про перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації" виключити такий об'єкт: Гостинний двір, м. Київ, Контрактова площа", - йдеться в законі.
Активісти, що захищають Гостиний двір від перетворення на торговельно-офісний центр, об'єдналися в самоврядну спільноту "Гостинна республіка". На їхню думку, рішення влади змінити статус Гостинного двору і дозволити його приватизацію, є неконституційними. "Я, а також громадяни Гостинної Республіки не вважаємо чинним рішення так званої Верховної Ради України 6 скликання, через те, що особи, які ідентифікують себе як народні депутати діють не у відповідності ст. 84 ч. 3 Конституції України. Це стосується і фіктивного рішення вказаної групи осіб під фіктивною назвою "закон 5059 VI Відповідно ми не вважаємо примата на ім"я Віктор Янукович президентом України, оскільки цей суб"єкт в жодному випадку не виступає гарантом Конституції України", - заявив РБК-Україна громадянин "Гостиної республіки" Данило Євтухов.
Крім того, документ зобов'язує передбачити в держбюджеті на 2013 р. і наступні роки видатки на компенсацію відсотків за кредитами банків або інших фінансових установ, наданих громадянам на будівництво, реконструкцію чи придбання житла.
Як повідомлялося, в квітні ц.р. Київрада передала Гостинний двір для реконструкції ПАТ "Укрреставрація". Компанія "Укрреставрація" займається будівництвом житлових комплексних споруд. Назва компанії, якій передали в оренду будівлю, дивним чином збігається з назвою старожила Гостиного двору, "УкрНДІпроектреставрація" (Українського державного проектного інституту).
З 26 травня в Гостиному дворі чергують люди, яким не байдужа доля будівлі. Активісти виступають проти перетворення будівлі в черговий торговельно-офісний центр і організовують у внутрішньому дворі різноманітні культурні акції. Щодня в Гостиному дворі проходять лекції, майстер-класи, кінопокази. На думку захисників Гостинного двору, він має бути громадським простором мистецького, громадського та культурно-освітнього призначення.
Нагадаємо, 5 липня ц.р. Верховна Рада України (ВР) виключила Гостинний двір в Києві (Контрактова площа, 4) з переліку пам'яток, які не підлягають приватизації. Таке рішення лідер фракції БЮТБ в Київраді Тетяна Меліхова назвала "жахливим", оскільки воно навіть не гарантує відсутність надбудов.
Після цього, 19 липня, Окружний адміністративний суд Києва відмовився призупинити дію постанови Кабінету міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 р. "Про виведення Гостиного двору з державного реєстру пам'ятників архітектури" і зупинити будівельні роботи на його території.
Торік уряд постановою № 1380 виключив будівлю Гостиного двору зі списку пам'яток архітектури. Відповідна постанова набрала чинності з моменту його опублікування в "Офіційному віснику України" 13 січня 2012 р.
Нещодавно голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов заявив, що цільове призначення Гостиного двору змінено не буде. У компанії, якій довірили реконструкцію двору, теж обіцяють нічого не добудовувати і говорять лише про ремонт. Проте, за словами голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця після засідання містобудівної ради Києва у травні, внутрішній двір зменшать, на будівлі надбудують мансарду, заглиблять Гостинний двір на один поверх, знищать тераси першого поверху і розмістять там бутики.