Янукович дозволив обладнати виборчі дільниці веб-камерами

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5186-VI "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2012 р." щодо видатків Центральної виборчої комісії, який дозволяє купівлю веб-камер для використання на парламентських виборах на загальну суму 993,6 млн грн.

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5186-VI "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2012 р." щодо видатків Центральної виборчої комісії, який дозволяє купівлю веб-камер для використання на парламентських виборах на загальну суму 993,6 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Закон вводить систему відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення, яка повинна забезпечити передачу зображення з дільниці для можливості перегляду на відповідному веб-сайті в мережі Інтернет, а також зберігання інформації.
Системи відеоспостереження будуть встановлювати в приміщеннях для голосування звичайних виборчих дільниць, а застосовувати зазначені системи потрібно буде в обов'язковому порядку. При цьому вимога про відеоспостереження не буде поширюватися на окружні виборчі комісії, дільничні виборчі комісії закордонної виборчої дільниці, спеціальні виборчі дільниці, а також на Центральну виборчу комісію.

Система відеоспостереження складається з не менше двох веб-камер, встановлених у приміщенні для голосування дільничної виборчої комісії, а також засобів запису і зберігання інформації, оброблення даних для передачі зображення, передачі інформації на відповідний веб-сайт в мережі Інтернет. Відповідно до закону, веб-камери мають бути розташовані таким чином, щоб не порушувати таємницю волевиявлення виборців і забезпечити умови для вільного формування виборцем своєї волі та її вільного виявлення, одночасно забезпечуючи контроль громадськості за дотриманням процедури голосування та підрахунку виборчих бюлетенів.
Закон також передбачає, що дільнична виборча комісія забезпечує початок безперервного функціонування системи відеоспостереження з передачею зображення в Інтернет в день голосування не пізніше початку підготовчого засідання відповідної комісії і припиняє функціонування системи після закінчення голосування.

Після закінчення голосування на виборчій дільниці і до підписання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, у тому числі з позначкою "уточнений" і про повторний підрахунок голосів, дільнична виборча комісія забезпечує функціонування системи відеоспостереження в режимі відеозапису та зберігання відеозображення. Матеріали відеоспостереження в даному випадку можуть надаватися за запитом у порядку, встановленому ЦВК. Окремо відзначено, що трансляція відеозображення з приміщення для голосування дільничної здійснюється на відповідному сайті в мережі Інтернет. Матеріали відеоспостереження зберігаються протягом одного року з дня офіційного опублікування результатів виборів депутатів, після чого знищуються в установленому ЦВК порядку.

Нагадаємо, для створення та впровадження системи відеоспостереження на звичайних виборчих дільницях на постійній основі під час виборів народних депутатів України в 2012 р. виділять додатковий ресурс Центральної виборчої комісії в сумі 993,6 млн грн. Знайти потрібну суму передбачається за рахунок податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів - 350 млн грн і ввізного мита - 643,6 млн грн. Відповідно до закону, на закупівлю товарів, робіт і послуг для придбання, монтажу і функціонування систем відеоспостереження на виборчих дільницях, дія закону України "Про здійснення державних закупівель" не поширюється.

Як повідомлялося, Верховна Рада України (ВР) прийняла закон про веб-камери, ініційований народним депутатом від Партії регіонів, 5 липня ц.р. За словами голови фракції Партії регіонів у ВР Олександра Єфремова, для спостереження за виборчим процесом у віддалених селах, де немає інтернетизації, вони будуть "покриті бездротовим інтеренетом". Генеральним підрядником встановлення веб-камер на виборчих дільницях на парламентських виборах восени 2012 р. виступить ПАТ "Укртелеком".

Веб-камери, які збираються встановити на виборчих дільницях, після виборів збираються використовувати для забезпечення додаткової безпеки в містах Україні.

На думку опозиції, веб-камери на виборчих дільницях можуть використовувати для залякування виборців.

Нагадаємо, за три дні до початку виборчої кампанії, 27 липня, Центральна виборча комісія заявила, що не може приступити до реалізації прийнятого парламентом закону про камери відеоспостереження, бо його на тоді не підписав Президент.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся