Янукович розкритикував закупівлю урядом поїздів Hyundai

Президент України Віктор Янукович розкритикував закупівлю урядом швидкісних поїздів Hyundai. Про це він заявив у ході засідання Ради регіонів, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович розкритикував закупівлю урядом швидкісних поїздів Hyundai. Про це він заявив у ході засідання Ради регіонів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Чому, маючи власний прототип швидкісного поїзда, вкладали кошти не в налагодження свого серійного виробництва, а в придбання імпортної техніки? Що, нам не було зрозуміло, що ця техніка до кінця не пристосована до наших умов експлуатації?", - зазначив Янукович.

При цьому він підкреслив, що також не були враховані інтереси українського товаровиробника, української економіки.

Критика Президента послідувала після кадрових змін у складі Кабінету міністрів. Головний ідеолог закупівлі поїздів Hyundai віце-прем'єр, міністр інфраструктури Борис Колесніков позбувся міністерського крісла. Втім, вже сьогодні Рада призначила Колеснікова головою парламентського Комітету з питань транспорту і зв'язку.

Читайте також: Хто і за що відповідатиме в новому уряді

Нагадаємо, Міністерство інфраструктури перед Євро-2012 купило в Південній Кореї 10 швидкісних поїздів Hyundai, на що було витрачено сумарно 307 млн дол. Критики стверджують, що краще було б інвестувати ці кошти в форсований розвиток технологій на Крюківському вагонобудівному заводі. Поїзди українського виробництва вже проходять випробування. Вартість одного українського швидкісного поїзда становить близько 25 млн дол. При цьому він може розвивати швидкість понад 200 км на годину (українські шляхи розраховані максимум на 160 км на годину).

Читайте також: Поїзди Hyundai відмовляються їздити в морози

З настанням холодів південнокорейські поїзди почали масово ламатися в дорозі. Вже зафіксовано понад 30 поломок. На цьому тлі виник шквал критики на адресу уряду. Експерти відзначають, що суть справи у тому, що на сьогоднішній день поїзди не пройшли нормальний цикл обкатки в українських умовах. Перед використанням Hyundai їх потрібно було тестувати близько року на українських шляхах, як це робила компанія Siemens у Росії. Крім того, експерти відзначають, що в Україні просто не існує нормальної інфраструктури для експлуатації швидкісних поїздів.

Нещодавно компанія Hyundai вибачилася перед українцями за незручності, викликані поломками поїздів їх виробництва. Свої вибачення приніс і екс-міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Читайте також: Кабмін не повністю забезпечив зростання економіки в 2012 р., - Янукович

Нагадаємо, сьогодні Президент розкритикував роботу уряду в 2012 р. На його думку, Кабінет міністрів України не реалізував повною мірою плани щодо забезпечення зростання економіки. Президент визнав, що ВВП країни цього року виросте всього на 1%, хоча в держбюджеті закладений показник 3,9%.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top