Янукович взяв участь у розширеному засіданні Кабміну: можливі кадрові перестановки

Під головуванням Президента України Віктора Януковича в середу, 2 листопада, відбудеться розширене засідання Кабінету міністрів України з Комітетом з економічних реформ, повідомляє прес-служба глави держави. Нагадаємо, напередодні в ЗМІ з'явилася інформація з посиланням на анонімні джерела, що на найближчому засіданні Кабінету міністрів президент України оголосить про звільнення одного або декількох міністрів.

Під головуванням Президента України Віктора Януковича в середу, 2 листопада, відбудеться розширене засідання Кабінету міністрів України з Комітетом з економічних реформ, повідомляє прес-служба глави держави. Нагадаємо, напередодні в ЗМІ з'явилася інформація з посиланням на анонімні джерела, що на найближчому засіданні Кабінету міністрів президент України оголосить про звільнення одного або декількох міністрів.

Зокрема позбутися портфелів можуть міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник та міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Крім того, існують передумови, що звільнення може загрожувати міністру оборони Михайлу Єжелю.

Зокрема, ще в кінці серпня глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін припустив, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник може бути звільнений у ході кадрових змін в складі уряду.

"Буде багато змін в структурі Кабінету міністрів. Очікуються кадрові перестановки в ключових міністерствах", - зазначив Льовочкін. Не виключив глава Адміністрації також можливості звільнення Дмитра Табачника з посади міністра.

Крім того, можуть змінитися і губернатори деяких областей, додав Льовочкін.

Відзначимо, в червні Янукович попередив міністрів гуманітарного блоку про те, що, якщо вони не змінять свого ставлення до роботи, то можуть бути звільнені. "Гуманітарний блок уряду сьогодні заслуговує дуже низьку оцінку", - сказав Президент.

Це був не перший випад на адресу міністрів гуманітарного блоку, і зокрема Дмитра Табачника.

У червні Табачника піддали критиці і в звіті Міжнародної правозахисної організації Freedom House, про рівень демократії в Україні. Правозахисники тоді відзначили зниження рівня демократії та формування в нашій країні "нездорової політичної обстановки". Серед іншого, в звіті рекомендувалося відправити у відставку міністра освіти Дмитра Табачника як "джерело розбрату в сфері освіти та мовної політики".

Президент Віктор Янукович, 12 травня, торкаючись питання про закриття шкіл, розкритикував роботу Табачника. Тоді Президент зажадав від профільного міністра залучити прокуратуру і розібратися по кожному з випадків закриття шкіл.

Янукович також був незадоволений законопроектом Табачника про вищу освіту. За словами Президента, законопроект замість розширення автономії вищих навчальних закладів "продовжує практику фактично тотального контролю чиновників за вузами".

Зазначимо, що раніше опозиція неодноразово намагалася відправити у відставку Дмитра Табачника. Так, у грудні 2010 р. в Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про звернення до Президента з пропозицією звільнити Табачника з посади міністра освіти і науки, молоді та спорту. Але тоді за відповідний запит проголосувало лише 55 народних депутатів.

У свою чергу Віктор Янукович неодноразово публічно висловлював свої зауваження на адресу міністра фінансів Федора Ярошенка. Так 7 квітня Президент настійно порекомендував йому не перекладати відповідальність за процес формування місцевих бюджетів на прем'єр-міністра.

Зазначимо, що з 3 жовтня в Міністерстві фінансів почалася комплексна перевірка. "Це планова перевірка за дорученням Президента, яке він дав ще в серпні. Перевіряється кадрова, правова робота, і найближчим часом ми надамо всю детальну інформацію", - сказав керівник прес-служби міністерства Віктор Косарчук.

У той же час, джерело в одній з установ, що беруть участь у перевірці, уточнив, що досліджується 40-50 питань, що відносяться до всього періоду з моменту вступу Ярошенко на посаду. В основному приділяється увага не тому, як Мінфін курирує держфінанси, а тому, як міністерство у своїй діяльності враховує і виконує доручення і укази Президента в рамках економічних реформ.

Нагадаємо, раніше з посиланням на джерело повідомлялося, що голова Служби безпеки України (СБУ) Валерій Хорошковський може зайняти місце нового віце-прем'єра, міністра фінансів. Після вступу на нову посаду Хорошковський повинен буде завершити реформу, об'єднавши податкове і митне відомства в структурі Мінфіну.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top