ua en ru

Янукович запропонував ВР припинити повноваження голови ЦВК Володимира Шаповала

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень члена Центральної виборчої комісії (ЦВК) Володимира Шаповала у зв'язку з досягненням шістдесятип'ятирічного віку. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Президент України Віктор Янукович вніс до Верховної Ради подання про дострокове припинення повноважень члена Центральної виборчої комісії (ЦВК) Володимира Шаповала (на фото) у зв'язку з досягненням шістдесятип'ятирічного віку. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Читайте також: Голова ЦВК залишається прихильником пропорційної системи виборів за відкритими регіональними списками

Зазначимо, що Володимир Шаповал є головою ЦВК. На цю посаду він був обраний членами Центрвиборчкому 2 червня 2007 р. Його кандидатура була єдиною, її підтримали 14 із 15 членів комісії. Зазначимо також, що Шаповал був обраний членом ЦВК за квотою опозиції.

"Відповідно до пункту 21 частини першої статті 85 Конституції України, статей 6 і 30 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" вношу подання про дострокове припинення повноважень члена Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала у зв'язку з досягненням шістдесятип'ятирічного віку", - йдеться у поданні Президента.

При цьому Янукович доручив представити це подання на пленарному засіданні ВР представнику Президента України в парламенті Юрію Мірошниченку.

Нагадаємо, Володимир Шаповал народився 25 травня 1948 р. у Києві в родині службовців. У 1970 р. закінчив юридичний факультет Київського державного університету ім. Шевченка (спеціалізація - міжнародне право). Із жовтня 2005 р. він був представником Президента в Конституційному суді України. З 1996 по 2005 рр. - суддя КСУ за квотою Президента. Заслужений юрист України.

Іншим поданням глава держави вніс на розгляд ВР кандидатуру Олександра Копиленка на посаду члена ЦВК.

Читайте також: Перевибори у проблемних округах можуть пройти 28 жовтня

Зазначимо, що Копиленко, у разі обрання на посаду члена Центрвиборчкому, автоматично не займе вакантне крісло глави ЦВК. Згідно із чинним законодавством, голова комісії, його заступники та секретар обираються ЦВК на засіданні таємним голосуванням із числа членів Центрвиборчкому, які мають вищу юридичну освіту.

До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. На даний момент ці посади обіймають: Володимир Шаповал (голова ЦВК), Андрій Магера (заступник голови ЦВК), Жанна Усенко-Чорна (заступник голови ЦВК), Тетяна Лукаш (секретар ЦВК), а також Тамара Астахова, Юрій Данилевський, Юрій Донченко, Ігор Жиденко, Олександр Осадчук, Михайло Охендовський, Броніслав Райковський, Олександр Чупахін, Юлія Швець, Олександр Шелестов і Валерій Шелудько.

Зазначимо, що Олександр Копиленко - вчений у галузі правознавства. Член-кореспондент Національної академії наук України (2006), дійсний член Національної академії правових наук України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

Народився в 1961 р. у Києві. У 1983 р. закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права (відділення міжнародного права) Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Протягом 1983-1990 рр. працював в Інституті держави і права ім. Корецького НАНУ, з 1990 р. - в апараті Верховної Ради України, де пройшов шлях від старшого консультанта до заступника керівника юридичного управління. У 1998-2002 рр. обіймав посаду радника голови ВР.

З 2002 р. Копиленко працює директором Інституту законодавства ВР. У 2001-2008 рр. паралельно був віце-президентом Національної академії правових наук України.

Читайте також: Регіонал Сергій Ілаш переміг на виборах мера у Ялті

Основні напрямки наукової діяльності вченого - історія держави і права, історія політичних і правових вчень, конституційне і міжнародне право. З-під його пера вийшло близько 300 робіт.

Олександр Копиленко - голова експертної ради з права при Державній акредитаційній комісії (ДАК) України, спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) юридичних наук в Інституті законодавства ВР. Підготував 30 докторів і кандидатів наук.

Також Копиленко входить до складу президії Вищої атестаційної комісії (ВАК) України та української національної групи постійної палати Міжнародного третейського суду (м. Гаага). Нагороджений преміями ім. Грушевського (1991), ім. Василенка (2004) НАН України. Він - лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2002), кавалер ордена "За заслуги" III ступеня (2010).