ua en ru

Янукович запропонував Азарову регламентувати участь опозиції у засіданнях Кабміну

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович запропонував прем'єр-міністру Миколі Азарову регламентом Кабінету міністрів передбачити участь опозиції в засіданнях уряду. Про це глава держави заявив сьогодні, 2 квітня, на засіданні Комітету з економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович (на фото праворуч) запропонував прем'єр-міністру Миколі Азарову (ліворуч) регламентом Кабінету міністрів передбачити участь опозиції в засіданнях уряду. Про це глава держави заявив сьогодні, 2 квітня, на засіданні Комітету з економічних реформ, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Нардепів зобов'язали погоджувати із прем'єр-міністром участь у засіданнях Кабміну

"Не потрібно обмежувати тих, хто має іншу точку зору. Треба регламентом уряду передбачити - нехай буде там хвилина, хай вони скажуть, як вони думають, нехай готуються", - зазначив Янукович.

При цьому Президент нагадав нещодавній випадок, коли на засідання Кабміну прийшов народний депутат від фракції "Удар" Сергій Каплін і вимагав слова, але Азаров наказав охороні вивести депутата за двері.

"Один представник зайшов, і ви не дали йому говорити. Я б йому дав, щоб говорив, скільки йому хотілося. Бо він прийшов не для того, щоб вам допомагати, а для того, щоб вам перешкоджати. Це його функція. Нехай би він сказав, щоб всі почули, що він... (Янукович постукав по столу)", - заявив глава держави.

Зазначимо, що Азаров після низки конфліктних ситуацій, пов'язаних із приходом на засідання Кабміну парламентаріїв, наголошував, що допуск народних депутатів на засідання уряду здійснюється тільки за його письмовою згодою.

Читайте також: Кличко вимагає від Пшонки розслідувати факти перешкоджання діяльності нардепа Капліна

Додамо, що останній скандал довкола участі нардепів у роботі уряду стався в понеділок, 1 квітня. Члена фракції ВО "Свобода" Юрія Сиротюка не допустили на засідання Кабміну, повідомляла прес-служба політсили. "Статус народного депутата передбачає безперешкодне право перебувати в будь-яких приміщеннях, установах, незалежно від форми власності і режиму секретності", - зазначив Сиротюк.

За словами нардепа, на засіданні мали розглядатися питання, що мають безпосереднє відношення до комітету з питань національної безпеки і оборони, до складу якого він входить, а також до Черкаської області, де він призначений уповноваженим фракції ВО "Свобода".

"Очевидно, режим склав чорний список "неблагонадійних" народних депутатів. Туди потрапляють будь-які нардепи, які аналізують і критично коментують дії виконавчої гілки влади", - резюмував опозиціонер.

Раніше, 27 лютого, на засідання уряду за участю Президента прибула делегація нардепів від "Батьківщини" на чолі з головою фракції Арсенієм Яценюком, а також ряд депутатів від ПР. В ході засідання Яценюк голосно зажадав виступити. Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Яценюк "зриває засідання уряду", після чого опозиція покинула залу із криками "Ганьба".

Читайте також: Азаров звернувся до Генпрокуратури за правовою оцінкою поведінки депутатів на засіданні Кабміну

Нагадаємо, в середині березня Кабмін зобов'язав народних депутатів погоджувати із прем'єр-міністром участь в урядових засіданнях. Про це сказано в постанові Кабміну від 11 березня 2013 №147. "Питання участі народних депутатів України у засіданні Кабінету міністрів вирішується за погодженням із прем'єр-міністром на підставі повідомлення з особистим підписом народного депутата України або голови депутатської фракції, групи, яке надійшло до дня проведення засідання (але не пізніше ніж за 24 години до його проведення)", - йдеться в документі, яким внесено зміни до регламенту Кабміну.

При цьому повідомлення з використанням факсимільного відтворення підпису до розгляду не приймаються.

Згідно з документом, якщо кількість нардепів, котрі бажають взяти участь у засіданні, перевищує кількість визначених у залі засідань місць для їх розміщення, у засіданні беруть участь депутати пропорційно до кількості представників від депутатських фракцій, груп і кількості позафракційних народних депутатів України, які виявили бажання взяти участь у засіданні.

Крім того, відтепер для забезпечення розміщення народних депутатів у залі засідань Кабміну буде резервуватися необхідна кількість місць, але не більше десяти.