ua en ru

Янукович пропонує провести Олімпіаду-2022 разом з Польщею і Словаччиною

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович запропонував провести Олімпіаду-2022 в Словаччині, Польщі та Україні. Про це він заявив в ході телевізійної прес-конференції "Діалог з країною".

Президент України Віктор Янукович запропонував провести Олімпіаду-2022 в Словаччині, Польщі та Україні. Про це він заявив в ході телевізійної прес-конференції "Діалог з країною".

"Вчора з моїми колегами-Президентами ми почали обговорювати те питання (проведення Олімпіади у 2022 р.). Вони знають наші можливості, ми знаємо свої. На старті вони різні. Україна трохи позаду з розвитку інфраструктури. Але це з одного боку. Якщо у нас мало побудовано, то треба будувати сучасні споруди. У Польщі та Словаччині таких споруд теж небагато ... Вони є нашими конкурентами, ми всі прикарпатські країни. Можливо, ми з ними навіть об'єднаємося. С МОК днями буду говорити ... Я вважаю , що ми повинні врахувати всі ... ми можемо увійти до складу цих трьох країн і проводити Олімпійські ігри ... однією Україні буде важкувато. Це великі гроші, це гірські райони. Хоча ми маємо такі амбіції ... головне, що є зараз такий маневр - як кажуть, "зіграти втрьох", - заявив Янукович.

Нагадаємо, що заявку на проведення Олімпіади-2022 в Україні в Держагентстві з інвестицій та управління національними проектами планували подавати в другій половині 2014 р. Міжнародний олімпійський комітет уже дав позитивну попередню оцінку ідеї проведення зимової Олімпіади в Карпатах.

Читайте також: Підготовка Львівської обл. до Олімпіади-2022 обійдеться в 8 млрд євро

У вересні прем'єр-міністр України Микола Азаров підписав техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) національного проекту "Олімпійська надія-2022". В остаточному варіанті ТЕО підготовка зимової Олімпіади-2022 обійдеться в 6,9 млрд дол Столицею ігор пропонується зробити Львів.

За даними голови Львівської ОДА Михайла Костюка, на підготовку Львівської області до Олімпіади-2022 необхідно 8 млрд євро. За словами Костюка, область повинна бути готова прийняти майже 3 тис. спортсменів і стільки ж офіційних осіб, мати більше 3 тис. транспортних засобів для перевезення більше 5 тис. пасажирів, обслужити понад 6 тис. журналістів, залучити майже 2 тис. персоналу служб безпеки змагань і більше 20 тис. волонтерів.

Серед найважливіших об'єктів, які ще треба побудувати - олімпійське село на 10 тис. місць і медіа-центр. Незважаючи на те, що область під час зимових Олімпійських ігор зможе використовувати об'єкти побудовані до Євро-2012, треба ще побудувати 5 льодових арен, сучасну санно-бобслейній трасі і критий льодовий стадіон для ковзанярських змагань. Орієнтовна сумарна вартість за словами Костюка становить 390 млн євро.

Читайте також: Олімпіаду-2022 в Україні зможуть відвідати близько 1 млн туристів

Попередньо, витрати на будівництво об'єктів для льодових видів спорту складуть 1,405 млрд євро. Для змагань по сніжних видів спорту планується будівництво об'єктів у Тисовці та Воловці з вкладенням 1 млрд євро. Також потрібно побудувати готелі на 22 тис. номерів і альтернативні житлові приміщення з більш ніж 2 тис. місць.

В цілому, загальна сума витрат на підготовку включаючи капітальними інвестиціями складе 8 млрд євро.

Раніше технічний консультант "Мюнхен 2018" Штефан Клосс повідомив, що проведення Олімпіади-2022 обійдеться в 1 млрд 270 млн євро. Згідно з підрахунками Клоса, на спортивні споруди піде 360 млн євро, робоча сила обійдеться в 110 млн євро, на інформаційні системи, телекомунікаційні технології та інтернет піде 230 млн євро, за організацію і проведення церемоній доведеться викласти 70 млн і т.д.