ua en ru

Янукович зажадав оновити Кодекс України про адміністративні правопорушення

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович доручив оновити Кодекс України про адміністративні правопорушення. Про це Президент заявив у ході координаційної наради керівників правоохоронних органів, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович доручив оновити Кодекс України про адміністративні правопорушення. Про це Президент заявив у ході координаційної наради керівників правоохоронних органів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Вимагаю перегляду та докорінного оновлення також недосконалого і застарілого законодавства у сфері адміністративної відповідальності", - заявив Янукович.

За його словами, важко назвати ефективним і прогнозованим Кодекс про адміністративні правопорушення, зміни до якого вносяться майже кожен місяць. Президент зазначив, що вдосконалення адміністративного законодавства є пріоритетним напрямком діяльності влади.

Читайте також: Підготовку та прийняття закону про кримінальні проступки необхідно прискорити

Як зазначав радник Президента - керівник головного управління АП з питань судоустрою Андрій Портнов, КпАП, який був прийнятий ще в 1984 р. потрібно повністю переглянути.

За словами Портнова в I півріччі 2013 р. буде завершена робота над законопроектами про Державний бюро розслідувань, кримінальні проступки, а також законопроект про адміністративні проступки, який, по суті, стане новою редакцією Кодексу про адміністративні порушення. "Він буде перероблений, доктрина його застосування в корені зміниться. Тепер право виносити адміністративні покарання буде передано виконавчої влади. А в суд справа потрапить, тільки якщо передбачуваний порушник не згоден з винесеним у відношенні нього рішенням. Це суттєво розвантажить суди!", - Зазначив Портнов інтерв'ю "Комерсант-Україна".

"Ми вважаємо, що в абсолютній більшості складів правопорушень нинішнього КпАП, що передбачають арешт особи, можна відмовитися від обмеження свободи", - зазначив Портнов. Також він нагадав, що в Кримінальному кодексі вже пом'якшили ряд складів господарських злочинів, а для Кодексу про Адміністративні порушеннях це більш актуально.

У теж час прийняття законодавства про кримінальні проступки, що прописано в новому КПК, криміналізує деякі статті КпАП. За словами Портнова, КпАП передбачає десятки адміністративних правопорушень, що тягнуть за собою арешт особи. "Приклад - дрібне хуліганство. Зараз воно описано в КпАП, але по суті це - кримінальний проступок. У нас немає завдання криміналізувати його, але ми повинні ввести все, що пов'язано з можливим арештом, в змагальну судову процедуру. І якщо особа притягується до 15 добі за хуліганство, у нього має бути право на ефективний захист, яку при новому КПК дає кримінальний процес", - пояснив Портнов.

Нагадаємо, що новий КПК, який повністю змінює судову та слідчу процедуру, набирає чинності 20 листопада. За словами Портнова більшість проблем, пов'язаних з імплементацією КПК, вирішені. Більшість його норм набирає чинності в ніч з 19 на 20 листопада в 0.00.

Читайте також: Президент підписав Кримінальний процесуальний кодекс (відео)

Не вирішеним залишається питання кримінальних проступків. Як заявив сьогодні генеральний прокурор України Віктор Пшонка, прийняття цього документа потрібно прискорити. "Залишається ряд проблем, які потребують вирішення. Першочерговим є прискорення підготовки та прийняття закону про кримінальні проступки", - заявив Пшонка.

У свою чергу, Генеральна прокуратура України (ГПУ), Міністерство внутрішніх справ (МВС) іСлужба безпеки України (СБУ) заявили про готовність до забезпечення та реалізації положень нового Кримінально-процесуального кодексу України.