ua en ru

Янукович після саміту НАТО викликав керівництво ВР на нараду

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович покликав до себе в Адміністрацію спікера Верховної Ради (ВР) України Володимира Литвина і керівництво фракції Партії регіонів (ПР). Про це на брифінгу заявив глава фракції ПР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович покликав до себе в Адміністрацію спікера Верховної Ради (ВР) України Володимира Литвина і керівництво фракції Партії регіонів (ПР). Про це на брифінгу заявив глава фракції ПР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Президент постійно зустрічається з представниками фракцій і сьогодні мені зателефонували з АП, поставивши до відома, що в 15:30 пропонується провести нараду. Можливо, Литвин звертався, або Президент вважав за потрібне провести таку нараду", - заявив Єфремов.

Він зазначив, що йому не відомий "перелік питань, які будуть обговорюватися". Тематика наради невідома. У БЮТБ заявили, що не підуть на зустріч, тематика якої невідома.

У той же час, прес-служба Президента повідомляє, що Янукович зустрінеться з керівництвом парламентських фракцій "для обговорення питань порядку денного роботи парламенту".

А роботі парламенту останнім часом заважає невирішене питання звільнення від відповідальності Юлії Тимошенко, а також стану її здоров'я та умов утримання в колонії. Сьогодні депутати від БЮТБ вкотре залишили сесійну залу парламенту. Причиною стало "небажання української влади виконати резолюцію ПАРЄ і звільнити політв'язнів". Такий висновок опозиціонери зробили з відмови депутатів внести до порядку денного законопроект № 10450 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, що передбачає можливість звільнення від покарання через хворобу.

Резолюція ПАРЄ, про яку йде мова, була прийнята в січні і закликала українську владу змінити статті, за якими була засуджена Тимошенко, відповідно до стандартів Ради Європи і зняти обвинувачення з колишніх посадових осіб уряду. Поправки до статей, за якими засуджено Тимошенко, Рада відхиляла вже кілька разів.

Однак, ця проблема останнім часом відійшла на другий план. Увага громадськості зараз прикута до здоров'я екс-прем'єра та умов її утримання в колонії. Зараз Юлія Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", проте Захід наполегливо просить випустити її на лікування за кордон. За словами віце-прем'єр-міністра, міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової, українське законодавство не передбачає можливості лікування ув'язнених за кордоном, та і Юлії Тимошенко таке лікування не потрібне.

Зробити можливим лікування Тимошенко за кордоном покликаний законопроект № 10450. Документ передбачає, що ув'язнений, який відбуває покарання і захворів важкою хворобою, може бути направлений на лікування в лікарню, яка може знаходитися, як на території України, так і за кордоном. Це питання, за умови загрози життю та здоров'ю в результаті хвороби, має вирішувати суд. На думку спікера ВР, Володимира Литвина, цей законопроект є складним, а питання з лікуванням Тимошенко швидше лежить в площині винятків, ніж правил.

Ситуація з екс-прем'єром, загострила і без того непрості відносини України з ЄС. Лідери союзу, який заявляли про бойкот Євро-2012 в Україні, все ж вирішили не оголошувати про це офіційно, однак отримали наполегливі рекомендації відвідувати матчі як приватні особи, а не чиновники ЄС. Також на невизначений час відкладено Ялтинський саміт, від участі в якому відмовилося чимало європейських політиків.

Нагадаємо, що вчора у Європарламенті обговорювалося українське питання. Нічого нового це обговорення не принесло, але всі спікери вкотре заявили про стурбованість ситуацією з демократією і вибірковим правосуддям в Україні. Слідом за дебатами ЄП має прийняти резолюцію по Україні. Варіантів документів є декілька, проте в жодному з них немає згадки про можливі санкції у зв'язку з порушенням демократичних стандартів.

Перед цим Янукович відвідав Чикаго, де відбувся саміт НАТО. Члени Альянсу також висловили побоювання внутрішньополітичною ситуацією в Україні та заявили, що вона заважає євроінтеграції. Лідери країн НАТО закликали Україну вирішити проблеми в судовій системі для забезпечення її відповідності принципу верховенства права та міжнародними угодами.