Янукович відвідає Всесвітній економічний форум у Давосі 23-24 січня
Президент України Віктор Янукович 23-24 січня 2013 р. відвідає Швейцарію для участі в заходах Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі. Про це заявив керівник Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін, повідомляє прес-служба глави держави.
Читайте також: Україна опустилася в рейтингу розвитку фінансової системи до 59-го місця із 62-х
У ході роботи цьогорічного засідання ВЕФ, темою якого є "Гнучкий динамізм", передбачається сформувати глобальні, регіональні та галузеві програми, спрямовані на стимулювання перетворень на відповідних рівнях, здатних протистояти викликам сучасності.
Як зазначив Льовочкін, цьогоріч пріоритетними питаннями для Януковича в рамках засідання ВЕФ є розвиток інфраструктури та енергетична проблематика - ключові чинники зростання національної економіки. Планується, що Президент візьме участь у сесіях неформальних засідань світових економічних лідерів "Закладка фундаменту для відродження Європи" і "Енергетична інфраструктура в перехідному періоді".
Крім того, Янукович представить у своїх виступах бачення України щодо її можливого внеску у відновлення економічної стабільності на Європейському континенті та в розвиток нових моделей взаємодії в енергетиці.
Читайте також: Янукович і Шваб домовилися про створення при ВЕФ групи експертів щодо України
Президент України виступить як співдоповідач на пленарній сесії ВЕФ "Прискорення розвитку інфраструктури", акцентуючи увагу на якості, досвіді і можливостях України в забезпеченні транзитних потоків у Євразії за напрямками "Північ-Південь" і "Схід-Захід".
Передбачено окрему зустріч Януковича з виконавчим головою Всесвітнього економічного форуму Клаусом Швабом, під час якої буде обговорено питання подальшої співпраці України з ВЕФ, в тому числі в рамках розпочатої Ради з формування глобального порядку денного по Україні.
Крім вищезазначених заходів, за словами Льовочкіна, програма перебування Януковича в Давосі буде містити двосторонні зустрічі з головою Європейського парламенту Мартіном Шульцом, главами іноземних делегацій, зокрема прем'єр-міністром Грузії Борисом (Бідзіною) Іванішвілі, керівниками транснаціональних корпорацій, включаючи головного виконавчого директора компанії Royal Dutch Shell Пітера Возера.
Читайте також: Енергетичний та аграрний сектори будуть пріоритетними у співпраці України з ВЕФ, - Янукович
Нагадаємо, минулого року Янукович 25-27 січня здійснив робочий візит до Швейцарії для участі у заходах Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Передбачалося, що лейтмотивом відвідування Януковичем засідання ВЕФ повинна була бути енергетична проблематика - ключовий аспект національної безпеки та економічного розвитку України в нинішніх умовах.
Зазначимо, що минулорічний візит Януковича до Давоса збігся із прийняттям резолюції ПАРЄ по Україні. Документ про стан демократії в Україні містив критичні зауваження, спрямовані на заохочення України до проведення правових і політичних реформ. Перед початком 8-ої Української ланч-конференції Президент заявив, що вважає резолюцію ПАРЄ корисною для України. Крім того, Янукович запевняв, що українські органи влади розглядають справи, пов'язані з екс-прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, і найближчим часом передадуть їх до суду.
Під час Давосу-2012 Янукович провів зустріч із Президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, заявивши по її закінченні, що Україна веде тристоронні переговори з Азербайджаном і Туреччиною щодо співробітництва у проектах енергетичної сфери. Планувалося, що на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Україна і Азербайджан підпишуть угоду про створення СП з постачання зрідженого газу.
"Ми провели черговий раунд переговорів. Зараз готуються до підписання два протоколи. Є технічні питання, які треба прорахувати спеціалістам. Безумовно, Україна продовжуватиме роботу в питаннях транспортування каспійського газу і як споживач газу, і як країна, що може брати участь у будівництві газотранспортних систем із залученням наявних у нас ресурсів. Нам це дуже цікаво", - наголошував український лідер, додавши, що бачить в енергетичному співробітництві з Туреччиною і Азербайджаном перпективи.
Читайте також: Постачання азербайджанського газу до України мають початися наприкінці 2017 р., - посол Азербайджану
Крім зустрічі із Президентом Республіки Польща Броніславом Коморовським, подробиці якої не повідомлялися, Янукович також поспілкувався з екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським, заявивши, що новий Кримінальний процесуальний кодекс в Україні має бути прийнятий якнайшвидше. Крім того, глава держави наголосив, що Україна вже значно скоротила обсяги споживання російського газу й надалі "буде йти цим шляхом". За словами Януковича, Україна і Росія продовжують переговори щодо ціни на газ і усвідомлюють важливість пошуку компромісу з цього питання.
Раніше на Давосі Президент заявляв, що Україна займатиме прагматичну та виважену позицію в питаннях співробітництва в газовій сфері, додавши, що йдеться як про диверсифікацію джерел газопостачання, так і про ідею створення газотранспортного консорціуму. Крім того, Янукович зазначив, що Україна має значний потенціал у сфері альтернативної енергетики.
Також під час минулорічного Всесвітнього економічного форуму Янукович провів зустріч з директором офісу McKinsey & Company у Вашингтоні Ненсі Кіллефер і головою представництва McKinsey & Company у Європі, на Близькому Сході та в Африці Майклом Холбі. Сторони обговорили процес реалізації реформ, розпочатих у різних сферах життєдіяльності України у 2010 р. Янукович назвав "запорукою успішного реформування політичну стабільність, яка зараз є в нашій державі". Позитивно оцінивши реформаторський курс України, Кіллефер зазначила, що довгострокова стратегія реформ сприяє оздоровленню економіки і дає кращий результат, ніж короткострокові стимули.
Крім цього, у 2012 р. в Давосі Президент України провів зустріч із президентом Європейського банку реконструкції та розвитку Томасом Міровим. Як заявив Янукович, ЄБРР є важливим партнером України в реалізації стратегічних інвестиційних проектів. Пізніше повідомлялося, що переговори Януковича із главою ЄБРР стосувалися участі банку в консорціумі з управління ГТС України.
Додамо, що під час минулорічної зустрічі із засновником ВЕФ Клаусом Швабом Янукович високо оцінив роль Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі як майданчика для обговорення найбільш актуальних проблем сучасного світу. Президент вкотре наголосив на незмінності стратегічного курсу України на інтеграцію до європейської спільноти. Зі свого боку, засновник ВЕФ висловив упевненість, що під керівництвом Януковича Україна досягне прогресу у своїх євроінтеграційних прагненнях. При цьому Шваб висловив упевненість, що Україна може відігравати важливу роль у європейському регіоні.
Читайте також: Зустрічі в Давосі практично не матимуть позитивних наслідків для України без змін у зовнішній і внутрішній політиці, - аналітик
Як пояснили пізніше в АП, Янукович не обговорив повною мірою енергетичні питання України на форумі в Давосі з ряду об'єктивних причин. "Пані Меркель приїжджала дуже коротко (ненадовго), пан Камерон, з яким можна було зустрітися і з яким у минулому році зустрічалися, приїхав більше для того, щоб дискутувати з внутрішніх питань Європейського союзу. Таким чином, серед лідерів і глав держав і урядів, які були представлені в Давосі, більше було європейських фінансових тем", - зазначав радник Президента - керівник Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента Андрій Гончарук.
"Пан Комаровський чи не єдиний з багатьох, з ким у силу стратегічних і сусідських взаємин ми завжди будемо зустрічатися... Цей Давос (2012 р.), якщо порівнювати його з попередніми, був публічно насиченим. Було п'ять публічних виступів. У питаннях енергетики та енергетичної безпеки наша участь була спрямована на публічний елемент, під час одного з публічних заходів Президент розмовляв з комісаром з питань енергетики", - резюмував Гончарук.
Всесвітній економічний форум (ВЕФ) - міжнародна неурядова організація, діяльність якої спрямована на розвиток міжнародного співробітництва. Форуми проводяться в Давосі (Швейцарія). Форум був створений у 1971 р. Членами ВЕФ є близько 1000 великих компаній і організацій з різних країн світу. Постійний виконавчий орган - Рада директорів. Штаб-квартира розташована в передмісті Женеви - Колоньї. Бюджет формується за рахунок щорічних членських внесків і коштів, внесених учасниками Форуму. Склад учасників щорічно переглядається.