ua en ru

Янукович доручив перевірити законність відкриття кримінальних справ щодо "Лівого берегу" та ТВі

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці та Голові Державної податкової служби Олександру Клименку перевірити законність відкриття кримінальних справ щодо інтернет-видання "Лівий берег" та телеканалу ТВі.

Президент України Віктор Янукович доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці та Голові Державної податкової служби Олександру Клименку перевірити законність відкриття кримінальних справ щодо інтернет-видання "Лівий берег" та телеканалу ТВі. Відповідне повідомлення розміщене на офіційному сайті глави держави.

Президент України також висловив своє занепокоєння останніми подіями довкола вітчизняних засобів масової інформації, в тому числі щодо порушень кримінальних справ стосовно інтернет-видання "Лівий берег" та телеканалу ТВі. "Для демократичної держави критично важливо захистити свободу слова та не допустити тиску на ЗМІ", - заявив Віктор Янукович.

Глава держави зазначив, що перевірки ЗМІ у передвиборчий період негативно впливають на політичну ситуацію у країні. "Плюралізм думок у пресі - це гарантія демократичного волевиявлення на майбутніх виборах. Влада має зробити усе для того, щоб захистити ЗМІ та права виборців", - відзначив Президент.

Напередодні, призупинив роботу сайт LB.ua. На головній сторінці сайту з'явився колаж із зображенням голови Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна, першого заступника генерального прокурора Рената Кузьміна, першого віце-прем'єр-міністра Валерія Хорошковського і радника Президента Андрія Портнова. При цьому над колажем стоїть напис "Запитайте у них, де LB.ua?".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прокуратура Печерського району Києва порушила кримінальну справу за фактом порушення таємниці листування нардепа Володимира Ландика.

17 листопада в 2011 р. у приміщенні Верховної Ради України було зафіксовано і поширене в інтернет-виданні інформаційного порталу LB.ua приватне телефонне sms-листування Ландика.

Що стосується ТВі, то, як повідомлялося, 12 липня ц.р., Державна податкова служба в м. Києві порушила кримінальну справу відносно генерального директора телерадіокомпанії "Телерадіосвіт" ("ТВі") Миколи Княжицького за ухилення від сплати податків на суму 3 млн грн. Раніше в телекомпанії повідомили, що ДПС вилучила практично всі документи, що стосуються її фінансово-господарської діяльності за 4 роки.

Відзначимо, електронний бізнес останнім часом поставлений в Україні під жорсткий контроль. 31 січня 2012 р. перестав працювати найбільший український сервіс зберігання інформації ex.ua. Згодом повідомлялося, що МВС вилучило близько 200 серверів. Ex.ua звинувачували в піратстві. Пізніше була порушена робота сайту Rozetka.ua - інтернет-магазину пред'явили звинувачення в ухилянні від податків і контрабанді товарів.