ua en ru

Україна планує залучити 1 млрд дол. китайських інвестицій у вугільну галузь

Автор: RBC.UA
Україна планує залучити 1 млрд дол китайських інвестицій у вугільну галузь. Про заявив Президент України Віктор Янукович у своєму виступі в Донецьку на всеукраїнському урочистому зібранні, присвяченому Дню шахтаря, повідомляє прес-служба Президента. Так, Янукович зазначив, що з Китайською Народною Республікою досягнуті домовленості про початок спільного пілотного проекту з модернізації шахти ім. Мельникова в Луганській області.

Україна планує залучити 1 млрд дол китайських інвестицій у вугільну галузь. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у своєму виступі в Донецьку на всеукраїнському урочистому зібранні, присвяченому Дню шахтаря, повідомляє прес-служба Президента.

Так, Янукович зазначив, що з Китайською Народною Республікою досягнуті домовленості про початок спільного пілотного проекту з модернізації шахти ім. Мельникова в Луганській області.

Крім того, Президент відзначив важливість створення безпечних умов праці шахтарів на вітчизняних шахтах. За словами Януковича, останні аварії на шахтах "Суходольська-Східна", "Бажанова" і "Краснокутська" показали, що це питання все ще залишається актуальним. "Ми сумуємо за загиблими шахтарями. Світла пам'ять справжнім героям нелегкого шахтарської праці завжди буде в наших серцях", - сказав Президент України.

У цьому зв'язку глава держави заявив, що зараз активно ведеться пошук інвестицій, які повинні бути спрямовані на створення безпечних умов праці гірників, забезпечення поступового переходу до стандартів безпеки, які застосовуються провідними європейськими вугільними підприємствами.

Також Президент заявив, що у поточному році фінансування вугільної галузі збільшено на 20% порівняно з 2010 роком і в наступному році ця цифра буде не меншою. "Особливо важливо відзначити, що кошти вкладатимуться не лише в поточне споживання, а й в модернізацію і реконструкцію діючих шахт, а також в завершення будівництва нових", - підкреслив Янукович.

За словами глави держави, до Дня шахтаря на підприємстві "Львіввугілля" введуть в експлуатацію два нових великих об'єкта. "Це серйозний заділ на майбутнє і основа подальшого зростання видобутку", - зазначив Янукович. На переконання Президента, щорічно необхідно нарощувати обсяги видобутку вугілля не менше ніж на 10%.

За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, в Україні обсяг видобутку вугілля з початку 2011 р., і в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшився на 4,7 млн т - до 52 млн т.

Середньомісячна зарплата працівників вугледобувних підприємств у І півріччі 2011 року склала 4 тис. 576 грн, що на 987 грн або 27,5% перевищує відповідний показник минулого року.

Нагадаємо, в червні в огляді світової енергетики, підготовленому британської нафтогазової BP повідомлялося, що доведені запаси вугілля в Україну - 33,87 млрд т, що складає 3,9% світових запасів. Між тим, прогнозні запаси вугілля в Україну складають 117,5 млрд т, у тому числі розвідані - 56 млрд т. Їх вистачить більш ніж на 400 років у разі підтримки видобутку на поточному рівні. Протягом останніх 15 років рівень видобутку вугілля залишався практично незмінним: від 72 млн до 83 млн т на рік.

Президент ще у лютому 2011 р. заявив, що Україна повинна вийти на 100-105 млн т видобутку вугілля на рік. Янукович підкреслив, що державна політика однозначно буде спрямована на підвищення обсягів видобутку вугілля. У 2010 р. вугледобувні підприємства України збільшили видобуток вугілля на 4% в порівнянні з 2009 р. - до 75,16 млн т.

Вугілля відіграє найважливішу роль у програмі імпортозаміщення енергоносіїв. Зокрема мова йде про програму енергозбереження та заміни споживання газу на вугілля.

Крім того, передбачається, що протягом 3-х років державні шахти будуть приватизовані.

Існують у галузі і проблеми. Так, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець заявляє, що безпека праці на державних шахтах страждає через нецільове використання виділених коштів. На його думку, програми, спрямовані на підвищення рівня безпеки шахт, що субсидуються державою, дуже слабо фінансуються, а від тієї суми, що виділяється - 50% іде на відкати чиновникам