ua en ru

Янукович отримав найвищу нагороду Куби, яка вручалася раніше Чавесу, Ортегзі і Брежнєву

Автор: RBC.UA
Голова Державної Ради Куби Рауль Кастро вручив Президентові України Віктору Януковичу найвищу нагороду Республіки Куба - орден Хосе Марті, повідомляє прес-служба Президента.

Голова Державної Ради Куби Рауль Кастро вручив Президентові України Віктору Януковичу найвищу нагороду Республіки Куба - орден Хосе Марті, повідомляє прес-служба Президента.

Як було відзначено під час вручення ордену, високу нагороду Віктор Янукович отримав за особистий внесок у розвиток двосторонніх відносин країн, а також "на знак поваги та любові" Кубинського народу до Українського народу.

Президент подякував керівництву Куби за високу нагороду. "Ця нагорода - запорука подальшої дружби між Україною і Кубою... Я глибоко вдячний Кубинському народові, керівництву держави за таку високу оцінку", - сказав Віктор Янукович.

Під час церемонії вручення йому найвищої нагороди Куби, що відбулася після зустрічі Президента України з головою Державної ради Куби, Янукович сказав, що переконаний -Україна та Куба в майбутньому продовжать підтримувати високий рівень взаємної довіри та ефективного співробітництва.

Глава держави зокрема подякував кубинській стороні за допомогу в оздоровленні українських дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (за програмою "Діти Чорнобиля" у ЛОЦ "Тарара" з 1990 року курс лікування та оздоровлення пройшли понад 24 тис. дітей).

Віктор Янукович також побажав кубинському народу подолати труднощі, які зараз стоять перед їхньою країною. "Переконаний: останні події, які відбуваються на Кубі, свідчать про те, що керівництво держави налаштоване на рішучі дії, на модернізацію країни заради покращення життя людей. Те, що я сьогодні почув під час зустрічі з Раулем Кастро - це слова досвідченої мудрої людини, яка дбає про майбутнє своєї країни і бачить шлях її подальшого розвитку та прогресу", - підкреслив Президент України.

Зазначимо, володарями ордена Хосе Марті в різні роки ставали такі політичні діячі як радянський генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв, лідер нікарагуанських сандиністів Даніель Ортега, Президенти Венесуели Уго Чавес і Білорусії Олександр Лукашенко.

Нагадаємо, у Гавані відбулася зустріч Віктора Януковича та Рауля Кастро у вузькому колі.

Зустріч пройшла в будинку Державної ради Республіки Куба.

Крім того, раніше Президент України поклав квіти до Меморіалу Хосе Марті на центральному майдані Гавани - площі Революції. Пролунали державні гімни України та Куби, учасники церемонії вшанували пам'ять кубинського патріота хвилиною мовчання.

Глава Української держави також відвідав Музей Хосе Марті та зробив запис у книзі почесних гостей меморіалу.