Янукович: Підписані Україною та РФ угоди стануть черговим етапом зміцнення стратегічного партнерства держав

Реалізація підписаних сьогодні двосторонніх документів стане черговим кроком у зміцненні стратегічного партнерства України та Росії та сприятиме посиленню міжрегіонального співробітництва наших країн. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час спілкування з представниками ЗМІ після закінчення другого українсько-російського міжрегіонального економічного форуму, повідомляє прес-служба глави держави.

Реалізація підписаних сьогодні двосторонніх документів стане черговим кроком у зміцненні стратегічного партнерства України та Росії та сприятиме посиленню міжрегіонального співробітництва наших країн. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час спілкування з представниками ЗМІ після закінчення другого українсько-російського міжрегіонального економічного форуму, повідомляє прес-служба глави держави.

Президент зазначив, що втілення в життя нових угод також позитивно вплине на розвиток торговельно-економічної та інвестиційної співпраці, сприятиме активізації міжлюдських контактів.

"Виконання цих угод, їх наповнення конкретним змістом та реалізація спільних проектів стануть черговим етапом зміцнення міждержавного стратегічного партнерства", - переконаний Президент України.

Крім того, Янукович позитивно оцінює поточну динаміку торгівельно-економічних взаємин України та Росії. На переконання глави Української держави, ефективна торговельно-економічна співпраця набуває особливого значення в умовах активізації глобальних інтеграційних процесів і посилення конкуренції на світових ринках.

"Ми розуміємо, що у зв'язку з цим ми, звичайно, повинні об'єднувати наші зусилля. Потенціал співпраці на регіональному рівні величезний", - зауважив Президент.

"Ми закликаємо керівників наших регіонів активніше працювати на місцях. Їх позиція, їх ставлення є рушійною силою нашого успіху", - наголосив Віктор Янукович.

Нагадаємо, сьогодні у присутності Президента України Віктора Януковича та Президента Росії Дмитра Медведєва відбулося підписання низки двосторонніх  документів. У рамках другого українсько-російського міжрегіонального економічного форуму в Донецьку, були підписані: міжурядова угода про порядок перетину українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації; міжурядова угода про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському державному кордоні; міжурядова угода про співробітництво та взаємодію у сфері розвитку пунктів пропуску через українсько-російський державний кордон; протокол між Державною митною службою України та Федеральною митною службою РФ про взаємне визнання окремих результатів митного контролю товарів та транспортних засобів при здійсненні митних операцій при перетині українсько-російського державного кордону; спільна заява голови Державної митної служби України та керівника Федеральної митної служби РФ щодо першочергового пропуску через митний кордон товарів з обмеженим строком зберігання.

Зазначимо, очікувалося, що в ході зустрічі глави держав піднімуть питання щодо газових контрактів і можливості заниження з боку РФ ціни на газ для України.

Напередодні, Президент України Янукович в інтерв'ю західним журналістам заявив, що Україна підвищить ціни на газ для населення, якщо не домовиться з Росією.

Нагадаємо, газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку із запланованим зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в 2011 р. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що, за умовами контракту, Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідована як юридична особа, а всі контракти (у тому числі і з "Газпромом") буде переглянуто. Росія ж наголосила, що перегляд контрактів можливий лише за умови злиття "Нафтогазу" з "Газпромом".

Контракт на поставку газу передбачає щоквартальне формульне зміна ціни. У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" погодили знижку на газ для України, згідно з якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся