ua en ru

Янукович підписав закон, що дозволяє купувати ядерне паливо без тендеру

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав низку законів, повідомляє прес-служба глави держави. Зокрема Президент підписав закон, що дозволяє купувати ядерне паливо без тендеру.

Президент України Віктор Янукович підписав низку законів, повідомляє прес-служба глави держави. Зокрема Президент підписав закон, що дозволяє купувати ядерне паливо без тендеру.

Згідно Закону №4101-VI "Про особливості здійснення закупівель неопромінених паливних елементів (твелів) для ядерних реакторів", предметом закупівлі твелів для ядерних реакторів є ядерні матеріали, тепловиділяючі збірки (касети) для ядерних реакторів та їх окремі елементи, що поглинають стрижні системи управління і захисту ядерних реакторів, включаючи послуги, пов'язані з виробництвом неопромінених паливних тепловиділяючих збірок (конверсія, збагачення, фабрикація) та обігом з необлученными тепловиділяючими збірками і ядерними матеріалами (перевезення, зберігання, переробка).

Згідно законом, при здійсненні закупівель замовник безкоштовно публікує на веб-сайті визначеного законом "Про здійснення державних закупівель" уповноваженого органу: відомості про учасника, яким передбачається укласти договір про закупівлю після проведення переговорів, - протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення щодо вибору учасника за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади з питань паливно-енергетичного комплексу; оголошення про результати процедури закупівлі - не пізніше семи днів з дня укладення договору про закупівлю за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади з питань ПЕК.

Крім того, замовник може здійснювати закупівлю ядерного палива двома шляхами, а саме: товар, коли предметом закупівлі є всі стадії виробництва і кінцевим продуктом є ТВЗ; послуги, коли окремими предметами закупівлі є стадія виробництва і поетапна передача на подальшу переробку для отримання кінцевого продукту (ТВЗ).

Янукович своїм підписом схвалив Закон №4099-VI "Про внесення змін у Закон України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах". Згідно йому, пропонується доповнити чинний закон положенням, згідно з яким, лист про погодження на вивезення за межі митної території України як давальницької сировини дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, їх брухту видається суб'єкту господарювання Міністерством фінансів безоплатно. Термін видачі або відмови у видачі листа про погодження суб'єкту господарювання становить 10 робочих днів з дати реєстрації в Міністерстві фінансів України документів, необхідних для його отримання.

Підставами для відмови у видачі листа про погодження є подання суб'єктом господарювання документів, необхідних для отримання погодження, не в повному обсязі і з порушенням норм законодавства України; виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;

неподання Міністерству фінансів України суб'єктом інформації про обсяги дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, які фактично вивезені за межі митної території України як давальницька сировина і ввезені в Україну у вигляді продукції, виготовленої з давальницької сировини за попереднім погодженням, крім випадків, коли суб'єкт господарювання звертається за погодженням вперше; неподання Міністерству фінансів України підприємством передбачених законодавством звітів про операції з дорогоцінними металами та дорогоцінним камінням;

рішення Кабінету міністрів України про тимчасове обмеження або заборону вивезення окремих видів давальницької сировини за межі митної території України.

Термін дії листа про погодження становить не більше 60 календарних днів з дня його реєстрації в Міністерстві фінансів. Крім того, проектом закону № 8715 від 23 червня 2011 р. про внесення змін у Закон "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" (щодо уточнення окремих положень), підтриманий 268 народними депутатами пропонується вдосконалити порядок здійснення операцій з давальницькою сировиною в зовнішньоекономічній діяльності і забезпечити умови для діяльності підприємств у цій сфері.

Зокрема, передбачається надати Кабінету міністрів право відносити виходячи з технологічних особливостей переробки і за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики до операцій з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах окремі види операцій, коли не відбувається зміна коду згідно з УКТЗЕД.

Також Янукович підписав Закон №4102-VI "Про внесення змін у Закон України "Про космічну діяльність", згідно з яким змінюється власне ім'я "Національне космічне агентство України" на "центральний орган виконавчої влади з питань космічної діяльності".

Також законом додано нове положення про створення та експлуатації наземного і космічного сегментів супутникових систем зв'язку, віщання і дистанційного зондування Землі, контролю і аналізу космічної обстановки, координатно-тимчасового і навігаційного забезпечення; додано нове положення про створення суб'єктами космічної діяльності підрозділів відомчої воєнізованої охорони.

Крім того, Президент схвалив Закон №4103-VI "Про внесення змін у Закон України "Про дорожній рух" за переобладнання транспортних засобів", якими скасовуються свідоцтва про погодження конструкції механічного транспортного засобу при виробництві.

Прийнятим законом скасовується свідоцтво про переобладнання транспортних засобів. Скасування зазначеного свідоцтва дозволить уникнути дублювання інструментів державного контролю за відповідністю конструкції транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху під час їх виробництва. Разом з тим при здійсненні господарської діяльності з переобладнання транспортних засобів (у разі однотипного переобладнання п'яти і більше транспортних засобів) сертифікація не застосовується, тому зазначене свідоцтво відіграє важливу роль у контролі за безпекою внесення змін у конструкцію транспортних засобів під час їх переобладнання суб'єктами ведення господарства.

Підписаний Януковичем Закон №4157-VI "Про внесення змін у деякі закони України щодо структури та порядку обліку кадрів Служби безпеки України" створює підрозділ контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Згідно із законом, такі підрозділи будуть сприяти оптимізації управлінської діяльності у вирішенні завдань по захисту законних інтересів держави і прав громадян в інформаційній сфері від розвідково-підривної діяльності іноземних спецслужб, протиправних посягань організацій, групи осіб. Крім того, проектом закону вносяться зміни до статті 19 закону про Службу безпеки України, згідно з яким, порядок обліку кадрів СБУ затверджується головою СБУ.

Додамо також, Янукович підписав Закон №4154-VI "Про внесення змін у деякі закони України щодо видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності".