Янукович підписав закон про заборону валютного кредитування в Україні

Президент України Віктор Янукович сьогодні, 13 жовтня, підписав закон №3795-VI "ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг". Про це повідомляє прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович сьогодні, 13 жовтня, підписав закон №3795-VI "ПРО внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо врегулювання відносин між кредиторами і споживачами фінансових послуг". Про це повідомляє прес-служба Президента.

Нагадаємо, даний документ Верховна Рада (ВР) України прийняла 22 вересня під № 7351 від 1 лютого 2011 р. За відповідний законопроект проголосували 239 народних депутата.

Зазначимо, 1 серпня Янукович наклав вето на законопроект, після чого ВР прийняла його із змінами Президента.

Проект закону спрямований на вдосконалення нормативного регулювання для підвищення захисту прав кредиторів, вкладників банків і споживачів фінансових послуг з метою зниження рівня ризиків фінансової системи і частки проблемних активів у портфелі банківських установ і забороняє надання споживчих кредитів в іноземній валюті на території України.

Також законопроект передбачає усунення існуючої колізії між нормами закону про заставу, який передбачає стягнення заставного майна на підставі виконавчого напису нотаріуса, і закону про забезпечення вимог кредиторів, норми якого не вказують на виконавчий напис нотаріуса як підстава для звернення стягнення рухомого майна боржника.

Крім того, передбачається, що позичальник не зобов'язаний сплачувати кредитору додаткові комісії і збори, які не були вказані в договорі; а також що кредитор не має права відмовити позичальникові в прийнятті платежу при достроковому погашенні кредиту і не може встановлювати будь-яку плату за це.

Дія цього закону буде поширюватися тільки на нові договори, які були укладені після вступу закону в силу.

Як заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко, на його думку, на загальну євродоларову масу закон про заборону валютного кредитування не вплине.

Слід зазначити, що питання про заборону на видачу кредитів в іноземній валюті гостро постало під час фінансової кризи в 2008 р. Тоді для зниження тиску на курс гривні НБУ прийняв постанову №319, яка дозволила банкам видавати кредити у валюті тільки резидентам, що мають валютну виручку.

У грудні 2008 р. НБУ ввів в дію нові норми резервування, які зробили невигідним кредитування населення у валюті. А влітку 2009 р. ВР прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи» № 1533-VI, що підтвердив заборону на кредитування в іноземній валюті.

Позики у валюті дозволили брати фізичним особам в безготівковій формі тільки для оплати лікування та навчання за кордоном. Компанії для отримання кредиту повинні були мати валютну виручку. З 1 січня 2011 р. ця норма втратила чинність.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся