Янукович підписав закон про введення плаваючого акцизу на паливо
Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4677-VI "Про внесення змін в підрозділи 5 розділу ХХ "Перехідні положення "Податкового кодексу України про коригування ставок акцизного податку". Про це повідомляє прес-служба глави держави. Відповідно до закону, діюча ставка акцизного збору буде виступати коректором світової ціни нафти для споживачів України до кінця поточного року.
На думку міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова, доходи від акцизу на бензин повинні залишатися в міських бюджетах. Міністр вважає, що потрібно чітко при сплати акцизу на бензин визначати долю міст. "Ми над цим працюємо, щоб гроші взагалі не надходили в центральний бюджет, а відразу залишалися. І кожне місто, чим більше він продасть, тим більше він отримає грошей. Це буде, на нашу думку, саме справедливе і раціональне використання цих коштів", - сказав Колесніков.
Як вважають в Експертно-аналітичної групи (ЕАГ) з опрацювання питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів та розвитку нафтопереробної промисловості, динаміка цін на бензин та дизельне пальне в Україні має слідувати вартості нафтопродуктів на світових, європейських ринках як при зростанні, так і при падінні.
На сьогоднішній день на ринку нафтопродуктів Україні склалася сприятлива ситуація для зниження цін у мережах АЗС. Водночас в Україні суб'єктами господарювання через мережу автозаправних станцій у квітні 2012 р. було продано світлих нафтопродуктів на 6 млрд 296,3 млн грн. При цьому в березні 2012 р. обсяг продажу склав 5 млрд 664,7 млн грн. Таким чином, відбулося збільшення на 11,1%.
Сьогодні акциз на бензин складає 198 євро/т, на дизпаливо з вмістом сірки не більше 0,005% - 46 євро/т; з вмістом сірки більше 0,005%, але не вище 0,035% - 68 євро/т; з вмістом сірки більше 0,035%, але не вище 0,2% - 75 євро/т; з вмістом сірки більше 0,2% - 98 євро/т.
До цієї ставки акцизу кожну декаду буде додаватися або відніматися залежно від середньої вартості нафти Brent (DTD), на біржі ICE (Лондон) за попередню декаду, коригуюча сума, яка не може бути більше 50% базової ставки. При середній ціні на нафту 105-125 дол./бар. коригуюча сума розраховуватися не буде, тобто буде діяти поточна ставка акцизного збору.
При середній ціні нафти менше 105 дол./бар. акциз буде рости - до діючих ставок буде додаватися коригуюча сума, що розраховується як різниця між 105 дол і біржовою ціною (з урахуванням курсу "долар США-євро" за відповідну декаду і кількості барелів на тонні - 7,62 бар./т).
При середній ціні нафти вище 125 дол./бар. акциз буде знижений - з нього буде відніматися коригуюча сума, що розраховується як різниця між 125 дол і біржовою ціною (з урахуванням курсу "долар США-євро" за відповідну декаду і кількості барелів на тонні - 7,62 бар./т).
У той же час ставки акцизного податку на бензин авіаційний, паливо для реактивних двигунів та скраплений газ коригуванню не підлягають.
Відповідний закон парламент прийняв 15 травня ц.р.