ua en ru

Янукович підписав закон про співпрацю з ЄС

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав закон № 3764-VI про ратифікацію Протоколу до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Співтовариством та їх державами-членами про Рамкову угоду між Україною та Європейським Співтовариством про загальні принципи участі України в програмах Співтовариства.

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 3764-VI про ратифікацію Протоколу до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейським Співтовариством та їх державами-членами про Рамкову угоду між Україною та Європейським Співтовариством про загальні принципи участі України в програмах Співтовариства. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Протокол є доповненням до чинної Угоди про партнерство і співробітництва між Україною та Європейським Співтовариством та його державами-членами.

Закон створює передумови для укладення Меморандумів про взаєморозуміння, в яких будуть визначатися конкретні умови участі України в різних додатках з Європейським Співтовариством. Зокрема, механізм сплати фінансового внеску та його розмір, що, в свою чергу, потребуватиме підготовки фінансово-економічних розрахунків забезпечення участі України впрограмах ЄС з визначенням конкретних сум і бюджетних програм, за якими буде здійснюватися фінансування.

Верховна Рада Україна прийняла відповідний закон 21 вересня 2011. За ухвалення законопроекту проголосували 324 народних депутата.

Нагадаємо, 30 вересня у Варшаві під час саміту «Східне партнерство» Президент України Віктор Янукович обговорював з представниками країн ЄС питання про асоціацію України з ЄС та створення Зони вільної торгівлі. Тоді він заявив, що Україна сподівається, що в тексті Угоди про асоціацію з Європейським Союзом будуть відображені перспективи членства в ЄС. Також Янукович сказав, що європейська комісія відзначає прогрес у питаннях співпраці України та Євросоюзу. Крім цього, за словами Януковича, в питанні про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС) залишається кілька неузгоджених питань щодо деяких груп товарів. Глава держави ще раз наголосив, що Україна планує провести громадське обговорення щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС та активно залучити до цієї дискусії національних товаровиробників.

Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".

Варто відзначити, що 11 жовтня ц.р. Печерський райсуд Києва засудив екс-премєр міністра України Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років. Рішення суду викликало критику з боку європейських країн.

Зокрема, Президент Європарламенту Єжи Бузек висловив стурбованість вироком екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко як політично вмотивованим. "Контекст та умови цього вердикту викликають стурбованість політично вмотивованою природою та вибірковим застосуванням верховенства права в Україні. Я маю серйозні сумніви щодо чесності, незалежності та прозорості цього процесу", - наголосив президент Європарламенту у спеціальній заяві.

За його словами, закон, який було застосовано проти Тимошенко, датується ще радянськими часами, і таке застосування не є практикою у демократичних країнах. Він також висловив сподівання на те, що Кримінальний кодекс України буде змінений, а вирок суду переглянуть під час апеляційного процесу.

Раніше прес-секретар верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон Майя Косіанчек заявила, що Євросоюз "глибоко розчарований" вироком екс-прем'єр-міністру, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

За словами Косіанчек, це "ризик, що має глибокі наслідки для двосторонніх відносин між ЄС і Україною, у тому числі для укладення угоди про асоціацію, політичного діалогу і нашого співпрацю у більш широкому сенсі".

В свою чергу, комісар Євросоюзу з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що не вважає процес над Юлією Тимошенко завершеним. "Процесс ще не закінчився, є ще процес апеляції, і я буду чітко за цим стежити. Ми все ще віримо, що рішення може бути знайдене", - заявив Фюле під час спілкування з журналістами в Брюсселі.