Янукович підписав закон про "простий" механізмі повернення вкладів Ощадбанку СРСР

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4912-VІ "Про внесення змін до закону України" Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України "щодо вдосконалення механізму повернення. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Янукович підписав закон про "простий" механізмі повернення вкладів Ощадбанку СРСРПідписаний документ встановлює "простий і не витратний механізм" повернення громадянам знецінених вкладів. Фото: сайт глави держави

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4912-VІ "Про внесення змін до закону України" Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України "щодо вдосконалення механізму повернення. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Документ встановлює "простий і не витратний механізм" повернення громадянам знецінених вкладів, шляхом готівкового або безготівкового розрахунку через установи АТ "Ощадбанк України".

Як повідомлялось, Україна станом на 25 червня ц.р. виплатила компенсації понад 737 тис. вкладників Сбєрбанку СРСР, на що було витрачено близько 707,46 млн грн.

Документ вносить зміни в закон України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України", якими встановлюється, що компенсація проводиться їх власникам в готівковій чи безготівковій формі через установи "Ощадного банку України" після внесення в інформаційно-аналітичну систему "Реєстр вкладників заощаджень громадян" відомостей про них, необхідних для ідентифікації вкладника при відкритті рахунку. Обслуговування громадян, пов'язане з внесенням зазначених відомостей, здійснюється безоплатно.

Заощадження повертаються поетапно, залежно від суми вкладу у межах коштів, передбачених для цього Державним бюджетом України на поточний рік.

Крім того, розроблено механізм повернення вкладів спадкоємцям у разі смерті власника. Спадкоємці зможуть отримати частину проіндексованого вкладу чи страхового внеску для організації похорону в розмір якої визначається Кабміном, але в розмірі не меншому ніж прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Також закон передбачає проведення інвентаризації для визначення реальної суми зобов'язань держави з повернення знецінених заощаджень.

Даний документ Верховна Рада Україна прийняла 7 червня ц.р.

Нагадаємо, 1 червня 2012 Ощадбанк почав виплати вкладів. Станом на 5 червня 2012 р. 93 тис. осіботримали по 1 тис. грн компенсації вкладів колишнього Ощадбанку СРСР. Раніше Янукович заявив, що Україна з 1 червня і до кінця 2012 р. поверне громадянам вклади Сбєрбанку СРСР.

Нагадаємо, ініціювала повернення вкладів громадян в Ощадбанку СРСР Юлія Тимошенко в 2007 р., коли обіймала посаду прем'єр-міністра. На 2008 р. уряд Тимошенко обіцяв виплатити близько 20 млрд гривень втрачених внесків. При цьому, прямими виплатами - 6 млрд, інші - за рахунок боргів. Для здійснення виплат "Ощадбанк" з 8 січня почав перереєстрацію вкладників Сбєрбанку СРСР і інвентаризацію своїх зобов'язань перед ними.

На початку 2008 р. почали видавати вкладникам по 1 тис. грн. Виплати здійснювалися згідно з постановою Кабінету міністрів України від 9 січня 2008 р. № 1 "Про виплату в 2008 році громадянам України компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, вкладених до 2 січня 1992 р. в установи Сбєрбанку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, і облігації Державної безпроцентної позики 1990 р., державні казначейські зобов ' язання СРСР і сертифікати Сбєрбанку СРСР, придбані на території Української РСР".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся