Янукович підписав указ про святкування в Україні Дня соціальної справедливості 20 лютого

Президент України Віктор Янукович підписав указ № 1021/2011 про святкування в Україні Дня соціальної справедливості, який проводиметься щороку 20 лютого - у Всесвітній день соціальної справедливості. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Президент України Віктор Янукович підписав указ № 1021/2011 про святкування в Україні Дня соціальної справедливості, який проводиметься щороку 20 лютого - у Всесвітній день соціальної справедливості. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Нагадаємо, Всесвітній день соціальної справедливості був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в спеціальній резолюції № A/RES/62/10 від 18 грудня 2007 р. Відзначається 20 лютого щорічно, починаючи з 2009 р.

Вперше заснувати Всесвітній день соціальної справедливості запропонував Президент Киргизії Курманбек Бакієв. З цією пропозицією міністр закордонних справ Киргизії виступив у загальній дискусії на 62-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

У резолюції ООН визнано необхідність подальшого нарощування зусиль міжнародного співтовариства в області викорінювання бідності, забезпечення повної зайнятості, гідної роботи, рівноправності чоловіків і жінок, соціального добробуту та соціальної справедливості для всіх.

Зазначимо, як заявив 17 жовтня п.р. Президент України у своєму зверненні з нагоди святкування Міжнародного дня боротьби з бідністю, показник бідності в Україні за 2010 р. скоротився на 2,3%, досягши найнижчого рівня з 2001 р.

"Завдяки вжитим заходам, зокрема, в рамках Програми економічних реформ на 2010 - 2014 рр.. "Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", ми досягли істотних зрушень у цій сфері. Показник бідності за 2010 р. скоротився на 2,3% , досягши найнижчого рівня з 2001 року. Це стало наслідком підвищення майже на 25% прожиткового мінімуму, більш ніж на 12% середнього розміру пенсій, на 10% - реальної заробітної плати", - зазначив Янукович.

14 жовтня міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що Україна - друга за рівнем бідності в Європі. "За рівнем бідності ми другі в Європі", - підкреслив Тігіпко, говорячи про необхідність проведення реформ в країні. За його словами, перешкоджає економічному зростанню, зокрема, рівень корупції.

Напередодні Янукович заявляв, що переконаний в необхідності збільшення кількості представників середнього класу. "Середній клас повинен зростати - і це буде справедлива соціальна політика", - зазначив Президент. Він знову підкреслив, що головною метою української влади є подолання бідності. У цьому зв'язку Віктор Янукович нагадав, що вже сьогодні в Україні знижується рівень безробіття і поліпшується ситуація в економіці. Президент також висловив переконання, що держава повинна переглянути механізм соціальних виплат, оскільки нинішній "робить людей залежними від держави, принижує їх". Віктор Янукович також звернув увагу на важливість збільшення пенсій та мінімальної заробітної плати.

Нагадаємо, що 31 серпня Кабінет міністрів України схвалив проект закону "Про затвердження Загальнодержавної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року". Метою програми є здійснення заходів, спрямованих на зниження рівня бідності, подолання бідності серед працюючих і сімей з дітьми, особливо багатодітних сімей, а також інших категорій громадян.

Крім того, Загальнодержавна програма визначає основні напрями подолання бідності, зокрема щодо підвищення соціальних стандартів, сприяння зайнятості населення, вдосконалення оплати праці, підвищення пенсій, здійснення реформування пенсійної системи, соціального страхування, системи соціального захисту, медичного обслуговування, соціальної підтримки молоді, сім'ї та захисту прав дітей. Для оцінки бідності Мінсоцполітики передбачає ввести відповідні критерії, а також моніторинг ефективності виконання програми.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top