ua en ru

Янукович: Пауза у відносинах України та ЄС піде сторонам на користь (відео)

Автор: RBC.UA
Пауза у відносинах України і Європейського союзу піде на користь сторонам. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у ході зустрічі з Президентом Молдавії Ніколає Тімофті, передає кореспондент РБК-Україна.

Пауза у відносинах України і Європейського союзу піде на користь сторонам. Про це заявив Президент України Віктор Янукович у ході зустрічі з Президентом Молдавії Ніколає Тімофті, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми обговорили багато питань з вами в міжнародних відносинах. Зараз дуже важливо, що Україна і Молдавія завжди були партнерами. Одним з найважливіших питань нашої двосторонньої роботи було питання європейської інтеграції. Ви знаєте, що Україна підготувала всі документи на підписання договору про асоціацію, про зону вільної торгівлі. Зараз, я б сказав так, ЄС запропонував паузу. І я так розумію, що вона піде на користь і Україні, і Європейському союзу. Ми розберемося з тими проблемами, які у нас є. І думаю, що відповідь буде лежати, насамперед, і вам це зрозуміло, як юристу, в правовій площині. Ми розглядаємо це питання, і класифікація цього питання носить тимчасовий характер", - заявив Янукович.

За словами Президента, на це питання, перш за все, повинні дати відповідь юристи і правники. "Наше завдання створити відповідні умови", - підкреслив Янукович.

Зазначимо, що ситуація, яка склалася навколо дотримання владою України прав людини, переслідування опозиційних політиків, а також ситуація з Юлією Тимошенко в останні тижні сильно загострила відносини України і ЄС. Все більше країн заявляють про бойкот Євро-2012 в Україні, з вимогами розібратися з ситуацією в Качанівській колонії і дотримуватися прав людини.

Також Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія і Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен був відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися Президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії та Словенії та інших країн.

9 травня президент Європейської Ради Херман ван Ромпей заявив, що прем'єр-міністру України Миколі Азарову не слід відвідувати Брюссель для участі в засіданні Ради з питань співпраці Україна-ЄС, яке відбудеться 15 травня. За словами ван Ромпея, Європа не бажає бачити Азарова в Брюсселі через Тимошенко.

Європейський союз розглядає тюремний термін Тимошенко, що почався в жовтні 2011 р., як політично мотивований. Європейська влада також серйозно стурбована чутками про погіршення здоров'я колишнього прем'єр-міністра і побиття її тюремними охоронцями. За словами Тимошенко, при перевезенні її з Качанівської колонії в лікарню 20 квітня один із співробітників колонії ударив її кулаком у живіт. Після цього екс-прем'єр втратила свідомість і отямилася вже в лікарні. 27 квітня в Інтернет потрапили фото екс-прем'єра, на яких вона демонструє сліди побоїв, які отримала в Качанівської колонії. Тимошенко також заявила, що з 20 квітня вона перестала вживати їжу, проте в ДпТС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.

Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням в колонію здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд, де вона зараз і розглядається.