ua en ru

Янукович: Партнерство з Росією - стратегічний пріоритет для України

Автор: RBC.UA
Незважаючи на плани України створити Зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС) вже до кінця 2011 р., партнерство з Росією залишається стратегічним пріоритетом для країни. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Незважаючи на плани України створити Зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС) вже до кінця 2011 р., партнерство з Росією залишається стратегічним пріоритетом для країни. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

"Проведення зовнішньої політики національного прагматизму вимагає послідовності і передбачуваності. Я розраховую на те, що саме в 2011 р. ми завершимо переговори з Євросоюзом щодо політичної асоціації з ЄС та створення поглибленої всеохоплюючої Зони вільної торгівлі. Це стане переконливим свідченням незворотності нашого євроінтеграційного вибору та практичних кроків на введення європейської суспільної моделі в Україну ", - заявив Президент.

Крім того, за словами Януковича, Україна розраховує продовжувати співпрацю з РФ: "Незважаючи на плани створити Зону вільної торгівлі з Європейським Союзом вже в 2011 р., Росія залишиться для України надійним партнером ... У той же час партнерство з Росією та країнами СНД було і залишається нашим стратегічним пріоритетом. Ми зможемо переконати наших партнерів, що економічне партнерство - це найбільш вигідний і перспективний формат наших взаємин, а для України така модель взаємин з Євросоюзом і Росією, а також іншими країнами Митного союзу - це практично реалізація стратегії економічної консолідації на євразійському континенті ".

11 серпня під час візиту в Сочі на запрошення Президента РФ Дмитра Медведєва Янукович заявив, що Україна і Росія продовжать розвиток дружніх та партнерських добросусідських відносин. "Ми прагнули, і завжди будемо прагнути до вирішення будь-яких питань. Ми змушені їх вирішувати", - заявив Янукович, звернувши увагу на конструктивний підхід до вирішення багатьох питань двосторонніх відносин України та Росії.

Втім, ЗМІ про ту зустріч відгукувалися як про малорезультативну, так як жодного важливого питання двом Президентам вирішити так і не вдалося.

Що стосується ЗВТ, то Європейський Союз має намір, як і раніше підтримувати реформаторські зусилля уряду України та її громадян. Успіхи в політиці та економіці країни, досягнуті за 20 років незалежності, будуть зафіксовані в новій амбітній угоді про асоціацію, що включає поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Про це писав голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у своїй статті у виданні "Дзеркало тижня. Україна" 20 серпня.

Нагадаємо, 18 липня ц.р. міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт під час переговорів у Брюсселі дійшли висновку, що Україна та Європейська Комісія можуть погодити всі принципові положення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС до саміту Східного партнерства, що запланований на 29 вересня 2011 р.

Нагадаємо, раніше глава представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра висловив упевненість, що угода про створення ЗВТ у вересні підписана не буде.

Раніше Кабмін затвердив план заходів щодо збільшення переваг та мінімізації негативних наслідків створення ЗВТ України з ЄС.

В кінці квітня ц.р. керівник підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Європейської Комісії Філіп Куїссон повідомив, що Україна підпише угоду про ЗВТ з ЄС до кінця року.

Нагадаємо, 23 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров відзначив важливість укладення угод про ЗВТ і з Європейським Союзом, і з Білоруссю, Росією, Казахстаном. Він додав, що для України співпраця важлива і зі Сходом, і Заходом, оскільки товарообіг з Росією складає 30%, і з ЄС також майже 30%.

Раніше, ВР рекомендувала Кабміну продовжити активну роботу щодо ЗВТ між Україною та ЄС, а також з укладення та подальшої імплементації нового Договору про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД на принципах і умовах СОТ з неухильним забезпеченням національних інтересів України.

Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".