ua en ru

Янукович: Україна готова відтермінувати підписання угоди про асоціацію з ЄС

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна готова перенести на пізніший термін підписання угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі, намічене на грудень, якщо європейські лідери опиняться до цього не готові у зв'язку зі справою Юлії Тимошенко.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна готова перенести на пізніший термін підписання угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі, намічене на грудень, якщо європейські лідери опиняться до цього не готові у зв'язку зі справою Юлії Тимошенко, повідомляє Bloomberg.

"Якщо Європа або Україна з якоїсь причини не готова для цього (підписання угоди), це означає, що рішення може бути ухвалене пізніше", - відзначив Янукович.

Крім того, повідомляє Bloomberg, Янукович вважає, що питання про процес євроінтеграції України повинне розглядатися окремо від справи Тимошенко. "Угода про асоційоване членство, яке відображає перспективи вступу України в Євросоюз, дуже важлива для нас. Кримінальна справа проти Тимошенко має бути відокремлена від інтеграції України в ЄС", - заявив Янукович.

Також, як повідомляє Wall Street Journal, Віктор Янукович сказав у інтерв'ю західним журналістам, що вважає неприйнятним звільнення Юлії Тимошенко з ув'язнення. "Який сигнал ми даємо суспільству. Що, щоб скоювати злочини, треба бути членом опозиції", - запитав Янукович в ході розмови.

"Підвищуючи голос, Янукович закликав Захід поважати його країну, сказавши, що, складається враження, що "вони не хочуть слухати" його заяви, що він не втручається в роботу судів та правоохоронних органів", - пише Wall Street Journal.

"У понеділок Янукович припустив, що було би неправильно звільнити Тимошенко у зв'язку з новими кримінальними звинуваченнями, висунутими проти неї минулого тижня", - також зазначає видання.

За словами західного дипломата, з яким поспілкувався журналіст Wall Street Journal, відмова Януковича звільнити Тимошенко ставить під сумнів його візит до Брюсселя в четвер.

Напередодні, глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін заявив, що Президент України Віктор Янукович у першій половині дня 20 жовтня 2011 р. може відвідати Брюссель.

Нагадаємо, у п'ятницю Єврокомісія (ЄК) вперше офіційно підтвердила, що заявлені раніше зустрічі Януковича з керівництвом ЄС можуть не відбутися. "Остаточне рішення буде прийнято в найближчі дні", - заявила журналістам прес-секретар ЄК Піа Аренкільде Хансен. Джерело у зовнішньополітичній службі ЄС підтвердило цю інформацію: "Ми готуємося і до візиту, і до варіанту його скасування".

Як повідомило виданню «Комерсант-Україна» інформоване джерело в Брюсселі, керівництво ЄС повідомило Київ про умови, за яких візит може відбутися: "Єврокомісія передала Януковичу неофіційне повідомлення про те, що не буде проводити переговори з ним до тих пір, поки він не продемонструє рішучої реакції у справі Тимошенко. До вівторка-середи Янукович повинен вирішити це питання". В ЄС не вимагають звільнення Юлії Тимошенко в зазначені терміни, розуміючи, що це неможливо.

Зазначимо, візит Януковича в Брюссель розглядається як останній крок перед підписанням угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі (ЗВТ) 14-15 грудня на саміті Україна-ЄС в Києві.

13 жовтня ц.р. начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко повідомив про порушення кримінальної справи проти екс-прем'єр-міністрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка. За його словами, справу було порушено за ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу ("замах на злочин") і ч. 5 ст. 191 КК ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою"; карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років).

За словами Дерев'янко, Тимошенко звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах, шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405 млн 500 тис. дол.

11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.
На Київ через це обрушився шквал критики з боку ЄС. Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, завив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.

Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті "Україна - ЄС" 15 грудня. Замість цього, європейські політики та дипломати неодноразово ставили під сумнів можливість її прийняття національними парламентами і Європарламентом в умовах вибіркового використання законодавства як засобу тиску на опозицію в Україну.