Янукович схвалив виділення "Нафтогазу" 3,9 млрд грн різниці між цінами закупівлі та реалізації імпортованого газу

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5308-VI, згідно з яким з бюджету 2012 р. "Нафтогазу" буде виділено 3,9 млрд грн на компенсацію різниці між цінами закупівлі імпортованого газу та вартістю його реалізації суб'єктам господарювання. 

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5308-VI, згідно з яким з бюджету 2012 р. "Нафтогазу" буде виділено 3,9 млрд грн на компенсацію різниці між цінами закупівлі імпортованого газу та вартістю його реалізації суб'єктам господарювання. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Законом доповнюється закон України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" статтею 26, яка встановлює, що фінансування в 2012 році видатків на компенсацію "Нафтогазу" різниці між цінами закупівлі імпортованого природного газу та його реалізації суб'єктам господарювання для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням, здійснюється за рахунок державного бюджету в порядку, встановленому Кабінетом міністрів. Розпорядником бюджетних коштів за відповідною бюджетною програмою визначено Міністерство енергетики та вугільної промисловості України.

Читайте також: Газ неросійського походження з'явиться на ринку України в кінці 2013 р. або в 2014 р

Реалізація положень цього закону потребуватиме збільшення видатків загального фонду державного бюджету на фінансування бюджетної програми в сумі 3,9 млрд. грн замість наповнення статутного капіталу "Нафтогазу" облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) на ту ж суму в 2012 році.

Згідно з оцінками фахівців НАК "Нафтогаз України", в IV кварталі 2012 р. ціна на імпортований за контрактами з Російською Федерацією газ знизиться до 417 дол США за 1 тис. куб. метрів. У першому кварталі с. м. ціна газу становила 416 дол./тис. куб. м. Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. виріс на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м. У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м.

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу в рік, половина з якого імпортується з Росії. Згідно з "Харківськими угодами", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м. Україна в останні кілька років активно намагається ці контракти переглянути або хоча б зменшити обсяг закупівель російського газу.

Читайте також: Україна продовжує демонструвати зниження імпорту російського газу

Кабмін України затвердив газовий баланс країни на 2012 р., передбачивши скорочення закупівель у "Газпрому" на третину, у порівнянні з контрактними обсягами - до 27 млрд куб. м. Глава Міненерговугілля Юрій Бойко заявив, що заявка з "Газпромом" узгоджена, однак російська сторона досить жорстко спростувала цю заяву. У "Газпромі" очікують, що "Нафтогаз" викупить 40 млрд куб. м газу і запевняють, що це передбачено контрактними зобов'язаннями української сторони перед "Газпромом". "Газпром" такжене виключає судових розглядів з Україною у разі невиконання зобов'язань із закупівель природного газу. У той же час, на думку прем'єра України Миколи Азарова, Росія не буде застосовувати штрафні санкції за недобір газу Україною.

"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

У 2011 р. Україна імпортувала 44 млрд 801 млн 404,2 тис. куб. м. газу, що на 22,43% більше обсягу 2010 р. У вартісному вираженні імпорт газу в 2011 р. виріс на 49,5% - до 14 млрд 046 млн 027,6 тис. дол

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся